Manager ds. Księgowości - rekrutacja online

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Naszym Klientem jest międzynarodowa Grupa finansowo-ubezpieczeniowa prowadząca działalność w kilkunastu krajach na całym świecie. W związku z planami rozwoju szukamy doświadczonych, nastawionych na rozwój i pracę w dynamicznym, stabilnym otoczeniu biznesowym kandydatów na stanowisko Managera ds. Księgowości.

Manager ds. KsięgowościMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • odpowiedzialność za obszar księgowości (ogólnej, ubezpieczniowej, analiz finansowych) w ramach polskiego oddziału spółki we współpracy z zewnętrznymi podmiotami (biuro rachunkowe, doradcy podatkowi),
  • udział w sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów,
  • kontrola nad prawidłową polityką rachunkowości (MSSF, GAAP),
  • odpowiedzialność za terminową koordynację lokalnych wymogów podatkowych,
  • koordynacja i przegląd rozliczeń kont w okresach miesięcznych/kwartalnych/półrocznych,
  • odpowiedzialność za jakość i ocenę prowadzonych audytów wewnętrznych i zewnętrznych,
  • wsparcie kontrolera w zarządzaniu lokalnym budżetem finansowo-księgowym, dbanie o jego wykonanie lub osiągnięcie oszczędności,
  • bezpośrednie raportowanie do Regionalnego Managera ds. Księgowości (w ramach międzynarodowej Grupy),
  • udział w standaryzacji i automatyzacji procesów księgowych,
  • wspieranie jednostek biznesowych w rozwiązywaniu problemów z danymi wpływających na wyniki finansowe,
  • proponowanie zmian i optymalizacja bieżących procesów.

Wymagania:

  • min. 5 lat doświadczenia w branży ubezpieczeniowej (potwierdzone doświadczenie) w obszarze księgowości,
  • wykształcenie wyższe ze specjalnością rachunkowość i finanse,
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację,
  • znajomość rachunkowości (mile widziana znajomość kontrolingu biznesowego),
  • zaawansowana wiedza w zakresie lokalnej polskiej księgowości, podatków i przepisów,
  • znajomość Solvency II i lokalnych wymogów kapitałowych,
  • zaawansowana znajomość Excel i SAP Finance,
  • atutem jest doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym,
  • umiejętność planowania i analityczne myślenie,
  • samodzielność i samodzielność w realizacji celów.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze wraz z rocznym bonusem w wysokości 10% rocznego wynagrodzenia zasadniczego,
  • pracę w stabilnej, międzynarodowej grupie finansowej,
  • szerokie możliwości rozwoju zawodowego obejmujące możliwości zdalnej koordynacji prac w obszarze księgowości w innych krajach Europy,
  • zaangażowanie w międzynarodowe projekty,
  • realny wpływ na podejmowane decyzje,
  • pracę w trybie hybrydowym lub zdalnym (po okresie wdrożenia) z biurem w centrum Warszawy,
  • bogaty pakiet socjalny (m. in. karta Multisport i prywatna opieka medyczna);
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.