Manager controllingu

Michael Page

Zielona Góra, lubuskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, lidera rynku swojego segmentu retail, w związku z dynamicznym rozwojem i planami dalszego wzrostu, poszukujemy doświadczonych kandydatów na stanowisko Managera controllingu. Jest to nowo-tworzone stanowisko w ramach struktury Spółki i będzie wymagało zarówno wiedzy biznesowej, jak i umiejętności budowania relacji na wszystkich szczeblach organizacji. Rola związana będzie ze zbudowaniem sprawnej komórki controllingu.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest dynamicznie rozwijająca się, świetnie rozpoznawalna Spółka, która już od kilku lat zajmuje pozycje lidera swojego sektora.

Opis stanowiska

  • Opracowanie i przyjęcia budżetów (plan zakupów, sprzedaży, budżety operacyjne)
  • Analiza odchyleń budżetowych i raportowanie wyników do poszczególnych komórek organizacyjnych
  • Prowadzenie procesu raportowania i analizy działalności Spółki, tworzenie nowych i usprawnianie obecnych procesów raportowania
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych i rekomendacje dalszych działań
  • Opracowanie i monitoring kluczowych parametrów efektywności; identyfikację ryzyka i szans, rekomendacje usprawnień dla obszarów biznesowych
  • Budowanie modeli zarządczego rozliczania wyników, w tym alokacji kosztów
  • Doskonalenie narzędzi controlingowych w obszarze IT oraz udział we wdrożeniach systemów informatycznych
  • Koordynacja pracy podległego zespołu

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów/księgowości/ekonomii; mile widziane dodatkowe certyfikaty (CIMA/ACCA)
  • Co najmniej 7-letnie doświadczenie w obszarze controllingu finansowego i biznesowego na samodzielnym stanowisku; doświadczenie managerskie; znajomość sektora retail będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w consultingu będzie dodatkowym atutem
  • Wysokie umiejętności analityczne, znajomość narzędzi controllingowych; doświadczenie w pracy na systemie SAP w modułach finansowych
  • Nastawienie na cel, rozumienie potrzeb biznesu, umiejętność przekładania danych i ich analizy na zalecenia zarządcze i wsparcie w podejmowaniu decyzji
  • Znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Wysoko eksponowane stanowisko i bezpośrednia współpraca z Prezesem zarządu
  • Udział w ciekawych projektach i szereg nietuzinkowych wyzwań
  • Wynagrodzenie adekwatne do zgromadzonego doświadczenia
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Zielona Góra
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page