Local Finance Manager

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Wybrany Kandydat będzie odpowiedzialny za strategiczny zakładu produkcyjnego. Przygotowaniem budżetów i prognoz finansowych oraz bieżącą współprace z innymi działami wewnątrz organizacji.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z kapitałem skandynawskim, zlokalizowanej w okolicach Poznania poszukujemy doświadczonej i gotowej na nowe wyzwania osoby na stanowisko Local Financial Managera raportującego bezpośrednio do Regional Finance Managera odpowiedzialnego za dwa zakłady produkcyjne.

Opis stanowiska

Wpływ na osiągane wyniki zakładu produkcyjnego, poprzez:

  • Wsparcie decyzji strategicznych w Zakładzie
  • Przygotowywanie prognoz finansowych, budżetów i raportów finansowych
  • Monitowanie wykonania celów i wpływanie na podjęcie akcji korygujących
  • Zapewnienie, że odchylenia są analizowane i rozumiane przez osoby zarządzające procesem produkcji
  • Analizowanie ustawień przepływu materiałowego, poziomu zapasów, zamówień, zmian asortymentowych, w celu poprawy efektywności procesów i minimalizacji strat
  • Bieżąca współpraca z innymi działami firmy w zakresie pozyskiwania danych biznesowych, ich analizy, kontroli  i rekomendowania nowych rozwiązań

  • Zarządzanie oraz rozwój specjalisty ds. Kontrolingu
  • Wsparcie lokalnych Managerów w podejmowaniu decyzji, poprzez analizowanie i przedstawianie wpływu decyzji na wynik
  • Analiza i zrozumienie pełnego kosztu wytworzenia
  • Analiza i zrozumienie odchyleń od kosztu standardowego
  • Kalkulacja kosztu standardowego zgodnie z wytycznymi Grupy i estymacja odchyleń od kosztu standardowego
  • Monitorowanie danych podstawowych związanych z kalkulacje kosztu wytworzenia
  • Współpraca z Kontrolerami w Grupie i w Regionie

  • Rozwijanie narzędzi kontrolingowych,
  • Zamykanie miesiąca w systemie SAP

Profil kandydata

  • Powyżej dwóch lat doświadczenia na podobnym stanowisku (koniecznie w firmie produkcyjnej)
  • Doświadczenie w zakresie rachunkowości zarządczej (raportowanie wyników, kontrola kosztów, kalkulowanie kosztu standardowego, analiza odchyleń)
  • Mile widziane kwalifikacje profesjonalne typu CIMA/ACCA; ukończone studia podyplomowe
  • Wysokie zdolności analityczne
  • Umiejętności budowania relacji wewnątrz organizacji
  • Nastawienie na zmiany i szukanie rozwiązań
  • Silne ukierunkowanie na rozwój, zorientowanie na cele, pro aktywność, myślenie „out of the box", nastawienie „problem solving" i „can do"
  • Odpowiedzialność i rzetelność
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie
  • Bardzo dobra znajomość systemu SAP lub innego systemu ERP - warunek konieczny
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość obsługi aplikacji MS Office, a w szczególności programu Excel

Oferujemy

  • Prace w międzynarodowej organizacji
  • Premia uznaniowa
  • Możliwości rozwoju wewnątrz organizacji
  • Narzędzia umożliwiające komfort pracy
  • Odpowiednie wynagrodzenie do posiadanego doświadczenia zawodowego
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page