Linux SysAdmin / SysOps / DevOps (mid)

Monit24.pl Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Od kilkunastu lat zajmujemy się dostarczaniem autorskich rozwiązań monitorujących dostępność usług on-line (od www, przez wszystkie typy usług IP, po aplikacje mobilne na platformach iOS i Android). Naszymi klientami są największe firmy w branży finansowej, e-commerce, GOV, hosting, cloud, media, TV, wydawniczej i innych.

Wszystko to w oparciu o autorskie oprogramowanie oraz rozwiązania open source, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać innowacyjne, unikalne na rynku funkcjonalności. Posiadamy infrastrukturę w kilkudziesięciu lokalizacjach na wszystkich kontynentach, skąd prowadzony jest monitoring działania usług naszych klientów. Nasza infrastruktura to zarówno zasoby fizyczne (bare metal) jak i chmury (Oktawave, AWS, Beyond).

Do Twoich obowiązków należeć będzie:

  • administracja i utrzymanie środowiska (serwery, chmura, systemy)

  • automatyzacja infrastruktury i systemów (ansible)

  • dbanie o wysoką dostępność systemu monitorowania (SLA)

  • zapewnienie bezpieczeństwa systemów i sieci

  • nadzór nad kopiami bezpieczeństwa kluczowych elementów systemu

  • reagowanie na alerty związane z działaniem infrastruktury (ewentualne dyżury poza godzinami pracy do ustalenia i osobno wynagradzane)

Wymagania

Do pracy na tym stanowisku wymagana jest:

  • praktyczna znajomość zagadnień administracji systemami Linux (optymalnie Debian), poziom medium lub wyżej

  • praktyczna znajomość przynajmniej jednego języka skryptowego (Python, Bash, Perl lub inny)

  • ogólna znajomość zagadnień relacyjnych baz danych (najlepiej MySQL / MariaDB)

  • umiejętność korzystania z systemu zarządzania wersjami oprogramowania git

  • przynajmniej 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość wybranych narzędzi, technologii i rozwiązań spośród: GIT, Ansible, Selenium, JMeter, Zabbix, Nagios, automatyzacja testów, Jenkins, vim :) , zagadnienia sieciowe (IP), protokół HTTP(s), ngrep, strace, Sysdig, nmap, curl, wyrażenia regularne (regexp), EC2 (AWS), nginx, PSGI/uWSGI, Apache, Postfix, PowerDNS, OpenVPN, IPSec, MariaDB/MySQL, Gitlab.

  • wykształcenie wyższe związane z IT

Pozostałe wymagania:

  • umiejętność myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów

  • komunikatywność wewnątrz zespołu

  • samodzielność i zaangażowanie

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą polską zajmującą się badaniem i analizą działania e-usług... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/11/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
6 000PLN - 9 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
tak
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Internet / e-commerce