Opis stanowiska pracy

Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu Ogłasza

nabór na stanowisko: księgowy/starszy księgowy, 1 etat

Miejsce wykonywania pracy: siedziba OIP we Wrocławiu

Wymiar czasu pracy: pełen etat

Wymagania kwalifikacyjne w zakresie wykształcenia i stażu pracy:

  • minimum średnie ( preferowane wyższe ) ekonomiczne,
  • udokumentowane kursy i szkolenia będą dodatkowym atutem,
  • kilkuletni staż pracy ( minimum czteroletni ) w jednostce sektora finansów publicznych.

Przewidywany zakres zadań wykonywanych na podanym stanowisku pracy:

  • prowadzenie czynności związanych z kontrolą formalno-rachunkową, dokumentów finansowo - księgowych (faktury, rachunki, inne),
  • księgowanie dowodów księgowych w celu dostarczenia bieżącej informacji o dokonywanych wydatkach i dochodach budżetowych,
  • dokonywanie rozliczeń finansowych z kontrahentami z tytułu dostaw robót i usług,
  • obsługa informatycznego systemu FK,
  • rozliczanie delegacji służbowych pracowników,
  • sporządzanie wymaganych sprawozdań (budżetowych i finansowych) oraz zestawień na potrzeby wewnętrzne urzędu.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • list motywacyjny, CV wraz z danymi umożliwiającymi kontakt z osobą składającą ofertę ( nr tel., e-mail ),
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe niezbędne do wykonywania pracy na podanym stanowisku,
  • oświadczenie kandydata o zapoznaniu się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz wyrażeniu zgody na ich przetwarzanie do celów naboru
  • oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych

Oświadczenia muszą być własnoręcznie podpisane i opatrzone datą.

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie zawodowe na stanowisku księgowym w jednostce sektora finansów publicznych,
  • znajomość przepisów z zakresu gospodarki finansowej i rachunkowości budżetowej,
  • biegła obsługa komputera (excel, word itp.), obsługa systemu f-k, trezor,
  • obowiązkowość i terminowość w realizacji zadań.

Termin składania dokumentów i oświadczeń: 05.08.2020 r.

O ważności oferty kandydata decyduje data wpływu do Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu: Dokumenty otrzymane po terminie lub nie spełniające wymogów formalnych, określonych w ogłoszeniu, nie będą rozpatrywane.

Miejsce składania dokumentów i oświadczeń:

Państwowa Inspekcja Pracy

Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu

ul. Zielonego Dębu 22

51-621 Wrocław

z dopiskiem: „oferta pracy – księgowość” ,

tel. (071) 3710467

Inne informacje

Do składania ofert pracy zachęcamy również osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na podanym stanowisku.

Wyłącznie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, o czym zostaną poinformowani telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Oferty pracy niewykorzystane w procesie naboru są niszczone niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia publikacji ogłoszenia o naborze.

Informację o zakończeniu naboru publikuje się na okres 14 dni, na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Państwowej Inspekcji Pracy w terminie 30 dni od dnia jego zakończenia

Prezentacja firmy

Organ państwowy powołany do sprawowania nadzoru i kontroli przestrzegan... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
02/08/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse, Praca Administracja Publiczna