Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 19/12/2018.

Księgowy/Samodzielny Księgowy (M/K)

Gdańsk, pomorskie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

Jest to idealne stanowisko dla osoby z minimum 2 letnim doświadczeniem w zakresie pełnej księgowości - najlepiej branża nieruchomości, lub biuro rachunkowe. Miejsce pracy : Gdańsk lub Warszawa

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży nieruchomości, z uwagi na dynamiczny rozwój poszukujemy osoby na stanowisko Księgowy/Samodzielny Księgowy (M/K).

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z Główną Księgową i będzie odpowiedzialna za kontrolę danych księgowych w centrach handlowych, przygotowanie dokumentów do deklaracji podatkowych oraz raportowanie na potrzeby wewnętrzne i centrali.

Opis stanowiska

* Kontrola danych finansowych wprowadzonych do systemu (faktury, płatności etc.),
* Sporządzanie raportów z obszaru podatkowego/ finansowego/operacyjnego,
* Działania na podstawie polskich zasad rachunkowości, ale również IFRS,
* Przygotowanie raportów na potrzeby GUS, NBP,
* Cykliczne zamknięcie ksiąg rachunkowych,
* Zadania dotyczące zgodności podatkowej, takie jak deklaracje VAT, podatki od nieruchomości, przygotowanie CIT,
* Odpowiedzialność za księgowanie rozliczeń międzyokresowych, odroczonych dochodów, odroczonego opodatkowania i innych bardziej złożonych dokumentów księgowych,
* Obliczanie i księgowanie różnic kursowych,
* Sporządzenie pełnego sprawozdania finansowego zawierającego roczny bilans oraz rachunek zysków i strat wraz z notami
* Przygotowanie rezerw,

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe kierunkowe: ekonomia, finanse, rachunkowość,
* Minimum 2-3 lata doświadczenie na stanowisku księgowym,
* Doświadczenie w branży nieruchomości lub w biurze rachunkowym (klienci z branży nieruchomości) będzie bardzo dużym atutem,
* Bardzo dobra znajomość UoR i prawa podatkowego,
* Znajomość elementów standardów IFRS,
* Dobra znajomość języka angielskiego (w codziennej komunikacji),
* Odpowiedzialność, skrupulatność, otwartość na nowe obowiązki i wyzwania,
* Samodzielność w organizacji czasu pracy i rozwiązywania problemów,
* Pro aktywna postawa, inicjatywa w działaniu, proponowanie rozwiązań,

Oferujemy

  • Umowa o pracę,
  • Możliwość pracy stałej w Gdańsku lub Warszawie,
  • Biznesowe środowisko pracy

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
29/05/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa