Opis stanowiska pracy

Do osoby zatrudnionej na stanowisku Głównego Księgowego będzie należało:
• Prowadzenie pełnej księgowości Fundacji
• Prowadzenie ewidencji księgowych, m.in. środków trwałych
• Sporządzanie bilansu oraz rachunku zysków i strat
• Odpowiedzialność za poprawność prowadzonej dokumentacji zgodnej z zasadami rachunkowości i przepisami podatkowymi,
• Współpraca z instytucjami, firmami zewnętrznymi w kontekście zobowiązań i należności
• Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, PIT, ZUS
• Bieżąca weryfikacja rozrachunków handlowych i pozostałych, uzgadnianie sald
• Analiza zapisów księgowych, uzgadnianie kont księgi głównej
• Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

Wymagania

• Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
• Znajomość programu RAKS
• Praktyczna znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości
• Znajomość przepisów kodeksu pracy, przepisów ZUS jak również innych przepisów związanych z naliczaniem wynagrodzeń
• Rzetelność, skrupulatność i doskonała organizacja pracy
• Zaangażowanie, samodzielność i odpowiedzialność

Prezentacja firmy

Fundacja non-profit zajmująca się realizacją projektów edukacyjnych

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
22/03/2020
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa