Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 19/09/2018.

Księgowa

Warszawa, mazowieckie

Benett People Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Dla naszego Klienta - niekwestionowanego Lidera w branży motoryzacyjnej, poszukujemy specjalisty na stanowisko:

Księgowa

Miejsce pracy: Warszawa
ME05/2018
ZADANIA:
  • dekretowanie i księgowanie dokumentów zgodnie z obowiązującym planem kont
  • rozliczanie zaliczek pracowniczych, delegacji
  • kontrola faktur zakupu, delegacji, zaliczek pracowniczych, dokumentów magazynowych pod względem formalnym i rachunkowym
  • sporządzanie not uznaniowych i obciążających, not korygujących, not odsetkowych
  • systematyczne przeprowadzanie rozrachunków na podstawie otrzymanych dokumentów księgowych
  • kontrola, uzgadnianie i potwierdzanie sald na kontach kontrahentów-dostawców
  • bieżąca weryfikacja i porównywanie stanów magazynowych
  • kontrola kompletności dokumentów magazynowych: przyjęcie/rozchód
  • sprawdzenie kompletności i poprawności dokumentacji inwentaryzacyjnej towarów, wyjaśnianie braków oraz błędów w dokumentacji z komisją inwentaryzacyjną
  • wycena bieżąca towarów z zastosowaniem cen ewidencyjnych oraz wycena bilansowa celem ustalenia i rozliczenia różnic inwentaryzacyjnych, w tym sporządzenie protokołów z propozycją księgowania różnic inwentaryzacyjnych
  • wyliczanie i księgowanie rocznych odpisów aktualizujących zapasy (towary i materiały)
  • prowadzenie ewidencji podatku VAT w zakresie księgowanych dokumentów
  • zastępstwo w kasie
  • przygotowanie danych, zestawień na potrzeby audytów, Zarządu, przełożonego

WYMAGANIA:
  • znajomość systemu SAP - warunek konieczny
  • dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel
  • minimum 3-4 letnie doświadczenie w księgowości
  • znajomość tematyki: delegacji pracowniczych, rozliczania zaliczek pracowniczych, procesów związanych z księgowaniem towarów z magazynu, przesunięć magazynowych, rozliczania inwentaryzacji
  • znajomość przepisów podatkowych (głównie CIT/VAT) oraz ustawy o rachunkowości
  • umiejętność współpracy w zespole
  • odpowiedzialność za wykonywane zadania i terminowość
  • dodatkowym atutem będzie znajomość zasad związanych z zamykaniem okresów w dużych organizacjach

OFERTA:

  • możliwość rozwoju w firmie o zasięgu globalnym
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji podstawa plus premie okresowe
  • współpraca w oparciu o umowę o pracę
  • prywatna opieka medyczna
  • przyjazne środowisko pracy
  • lokalizacja: okolice Dworca Zachodniego

Firma benett PEOPLE jest liderem w dostarczaniu nowatorskich rozwiązań dla Klientów... korzystających z leasingu pracowniczego oraz outsourcingu.
Każdego dnia dla naszych Klientów firm zagranicznych oraz polskich dostarczamy rzetelne rozwiązania oraz świadczymy kompleksowe usługi dla całego obszaru Human Resources
benett PEOPLE to marka, która swoje doświadczenie, wiedzę ekspercką i możliwości opiera na strategii biznesowej „Always on Time” oraz utrzymywaniu najwyższych standardów etycznych.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
06/07/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa