Benett People Sp. z o.o.

Dla naszego Klienta - niekwestionowanego Lidera w branży motoryzacyjnej, poszukujemy specjalisty na stanowisko:

Księgowa

Miejsce pracy: Warszawa
ME05/2018
ZADANIA:
  • dekretowanie i księgowanie dokumentów zgodnie z obowiązującym planem kont
  • rozliczanie zaliczek pracowniczych, delegacji
  • kontrola faktur zakupu, delegacji, zaliczek pracowniczych, dokumentów magazynowych pod względem formalnym i rachunkowym
  • sporządzanie not uznaniowych i obciążających, not korygujących, not odsetkowych
  • systematyczne przeprowadzanie rozrachunków na podstawie otrzymanych dokumentów księgowych
  • kontrola, uzgadnianie i potwierdzanie sald na kontach kontrahentów-dostawców
  • bieżąca weryfikacja i porównywanie stanów magazynowych
  • kontrola kompletności dokumentów magazynowych: przyjęcie/rozchód
  • sprawdzenie kompletności i poprawności dokumentacji inwentaryzacyjnej towarów, wyjaśnianie braków oraz błędów w dokumentacji z komisją inwentaryzacyjną
  • wycena bieżąca towarów z zastosowaniem cen ewidencyjnych oraz wycena bilansowa celem ustalenia i rozliczenia różnic inwentaryzacyjnych, w tym sporządzenie protokołów z propozycją księgowania różnic inwentaryzacyjnych
  • wyliczanie i księgowanie rocznych odpisów aktualizujących zapasy (towary i materiały)
  • prowadzenie ewidencji podatku VAT w zakresie księgowanych dokumentów
  • zastępstwo w kasie
  • przygotowanie danych, zestawień na potrzeby audytów, Zarządu, przełożonego

WYMAGANIA:
  • znajomość systemu SAP - warunek konieczny
  • dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel
  • minimum 3-4 letnie doświadczenie w księgowości
  • znajomość tematyki: delegacji pracowniczych, rozliczania zaliczek pracowniczych, procesów związanych z księgowaniem towarów z magazynu, przesunięć magazynowych, rozliczania inwentaryzacji
  • znajomość przepisów podatkowych (głównie CIT/VAT) oraz ustawy o rachunkowości
  • umiejętność współpracy w zespole
  • odpowiedzialność za wykonywane zadania i terminowość
  • dodatkowym atutem będzie znajomość zasad związanych z zamykaniem okresów w dużych organizacjach

OFERTA:

  • możliwość rozwoju w firmie o zasięgu globalnym
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji podstawa plus premie okresowe
  • współpraca w oparciu o umowę o pracę
  • prywatna opieka medyczna
  • przyjazne środowisko pracy
  • lokalizacja: okolice Dworca Zachodniego

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV.