Opis stanowiska pracy

Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Księgowej (Księgowego) będzie należało:
• Sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym
• Księgowanie faktury zakupu towarów i usług, delegacji, zaliczek
• Księgowanie faktur sprzedaży towarów i usług
• Transmisja dokumentów z systemu operacyjnego do systemu finansowo-księgowego
• Bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych
• Bieżąca ewidencja zdarzeń gospodarczych w systemie operacyjnym oraz w systemie finansowo-księgowym
• Bieżąca weryfikacja, uzgadnianie i rozliczanie rozrachunków pomiędzy systemem operacyjnym a systemem finansowo-księgowym
• Wprowadzanie do ewidencji zakupu środków trwałych i wnip (OT) oraz likwidacja sprzedanych, zlikwidowanych środków trwałych (LT)
• Naliczanie amortyzacji dla celów bilansowych i podatkowych
• Archiwizowanie dokumentów
• Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego niezbędnych do sprawnego funkcjonowania Działu Księgowości

Wymagania

• Wykształcenie kierunkowe (np.: ekonomiczne, finanse i rachunkowość, itp.)
• Znajomość zasad rachunkowości (pełnej księgowości)
• Znajomość przepisów podatkowych i VAT (w tym WNT, WDT)
• Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku (minimum 3 lata)
• Dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel, MS Outlook
• Umiejętność pracy zespołowej
• Umiejętność pracy pod presją czasu
• Odpowiedzialność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
• Dobra organizacja pracy własnej, terminowość wykonywanych zadań
• Umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność
• Dodatkowym atutem będzie znajomość systemu WAPRO MAG i WAPRO FAKIR

Prezentacja firmy

Firma o profilu handlu dystrybucyjnego w branży biurowo-papierniczej. <b... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/08/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse