Opis stanowiska pracy

Instytut Fizyki  Polskiej Akademii Nauk poszukuje pracownika do działu finansowo-księgowego

Stanowisko:  księgowa/y,

Wymiar czasu pracy:  1/1 etat,

Miejsce pracy:  Warszawa, al. Lotników 32/46

Główne zadania realizowane na zajmowanym stanowisku:

  • przygotowanie dokumentów do ujęcia w księgach rachunkowych, w tym m.in. weryfikowanie poprawności i kompletności udokumentowania zdarzeń gospodarczych,
  • dekretacja i ewidencja księgowa dokumentów w systemie finansowo-księgowym Simple wybranych grup dokumentów/obszarów działalności,
  • udział w przygotowywaniu wybranych informacji do deklaracji, sprawozdań i raportów,
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi Instytutu, instytucjami i podmiotami zewnętrznymi w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji powierzonych pracownikowi obowiązków.

Wymagania:

  • preferowane wykształcenie wyższe - atutem będzie wykształcenie ekonomiczne lub kursy zawodowe w obszarze rachunkowości,
  • mile widziane doświadczenie w podmiocie będącym podatnikiem VAT, prowadzącym pełne księgi rachunkowe ,
  • mile widziana znajomość rozliczeń transakcji krajowych i zagranicznych oraz przepisów w obszarze podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych,
  • atutem będzie praktyczna znajomość oprogramowania SIMPLE ERP, znajomość pakietu MS Office (Excel, Word),
  • umiejętność analitycznego myślenia, sumienność, odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki,
  • dobra organizacja pracy oraz umiejętność rozwiązywania problemów,
  • umiejętność pracy samodzielnej oraz współpracy w zespole.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • ciekawą i rozwojową pracę w Instytucie Naukowym PAN,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • list motywacyjny;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Termin składania ofert: 17.02. 2023 r.

Oferty należy składać za pomocą opcji "Aplikuj".

Prezentacja firmy

Instytut Fizyki PAN jest instytutem naukowo-badawczym istniejącym od 195... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/02/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja biurowa, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse