Księgowa/y ds.podatków (spółka medyczna)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukuje Księgowej/go ds.podatków dla spółki medycznej.

Osoba, która dołączy do organizacji będzie pracowała operacyjnie w zakresie przygotowywania deklaracji VAT, CIT, a także będzie bieżącym wsparciem dla osób z poszczególnych działów w zakresie analiz podatkowych.

Jest to praca na jednej spółce w oparciu o polskie przepisy podatkowe.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest rozpoznawalna na rynku spółka medyczna.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za prawidłową i terminową kalkulację podatków VAT i CIT, w tym regularne składanie kompletnej dokumentacji do właściwych urzędów skarbowych
  • Przygotowanie deklaracji podatkowych miesięcznych i rocznych
  • Analiza bieżących i przyszłych transakcji zawieranych w Oddziale Spółki oraz opiniowanie dokumentów pod kątem konsekwencji dla celów podatkowych Spółki
  • Bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego i rachunkowego dla wszystkich działów Spółki
  • Ścisła współpraca z doradcami podatkowymi w zakresie rozwiązywania bieżących kwestii podatkowych Spółki oraz koordynacji przygotowywania dokumentacji cen transferowych w regionie CEE
  • Kontakt i współpraca z organami podatkowymi oraz celno skarbowymi w zakresie swojego obszaru merytorycznego
  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych pod kątem ich wpływu na działalność Spółki, zapewnienie zgodności działań finansowych Spółki z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz aktualizacja wiedzy w zakresie znajomości przepisów związanych z w/w obowiązkami
  • Przeprowadzanie szkoleń wewnętrznych w zakresie swojego obszaru merytorycznego stosownie do potrzeb zgłaszanych w organizacji
  • Udział w projektach korporacyjnych w dziedzinie podatków
  • Ścisła współpraca z innymi działami w zakresie wdrażania procedur podatkowych i ich zmian

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse i rachunkowość i pokrewne)
  • Minimum 4-5 letnie doświadczenie w księgowości (głównie w podatkach)
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego w zakresie VAT oraz CIT (od strony księgowej)
  • Znajomość jęz. angielskiego na poziomie min. B1
  • Bardzo dobra organizacja pracy

Oferujemy

  • Umowa o pracę [po okresie próbnym umowa na czas nieokreślony]
  • Pakiet benefitów pozapłacowych [prywatna opieka medyczna, karta sportowa, ZFŚS, premie]
  • Bardzo stabilny pracodawca z niewielką rotacją w organizacji
  • Szkolenia dla pracowników
  • Duża samodzielność w codziennej pracy
  • Możliwość pracy 4 dni w tygodniu w trybie zdalnym, 1 dzień pracy w biurze
  • Lokalizacja biura: Warszawa Ochota
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page