Księgowa / Księgowy

BMZ Poland Sp. z o.o.

Gliwice, śląskie

Miejsce pracy: Gliwice

Lider na europejskim rynku litowo-jonowych inteligentnych systemów zasilania

Firma BMZ Poland specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych systemów zasilania. Skupiając się na potrzebach klienta oraz rozwijaniu nowoczesnych systemów BMZ Poland ukształtowało wiodącą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku baterii litowo-jonowych. Mając ponad 20 letnie doświadczenie, 2000 klientów oraz około 250 nowych projektów rocznie BMZ odgrywa wiodącą rolę w Europie w dziedzinie profesjonalnego projektowania oraz wytwarzania inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii. Grupa BMZ zatrudnia obecnie około 1800 pracowników w Niemczech, Polsce, USA, Chinach oraz Francji.

Zakres obowiązków na tym stanowisku:

  • księgowanie faktur zakupu (krajowe / dokumenty WNT / dokumenty importowe)
  • wsparcie w sporządzaniu deklaracji VAT
  • prace związane z zamknięciem miesiąca
  • księgowanie list płac (współpraca z działem HR)
  • okresowe uzgadnianie sald z kontrahentami
  • wsparcie w rozliczaniu podatku dochodowego w obszarze SSE (przygotowanie zestawień pomocniczych)

Oczekiwania wobec Kandydatów:

  • doświadczenie na stanowisku księgowym w firmie produkcyjnej (minimum 2 lata)
  • wykształcenie minimum średnie: księgowość / rachunkowość / finanse
  • znajomość ustawy o rachunkowości / o VAT / o CIT
  • znajomość systemu klasy ERP (np. MS Dynamix AX / SAP)
  • dobra znajomość programu MS Office
  • minimum komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
  • mile widziana wiedza/doświadczenie z zakresu księgowania środków trwałych
  • mile widziana znajomość księgowości w SSE
  • skrupulatność, dokładność
  • pro-aktywnosć / umiejętność poszukiwania rozwiązań
  • chęć pracy w bardzo dynamicznym środowisku / umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy:

  • Ciekawą pracę w bardzo zgranym, otwartym zespole
  • Pakiet dodatkowy: opiekę medyczną, program Multisport, lekcje języków obcych, ubezpieczenia grupowe
  • Elastyczny czas pracy
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
www.bmz-group.com
Możesz oczekiwać:
BMZ Poland Sp. z o.o. BMZ Poland Sp. z o.o.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.