Księgowa / Księgowy

Amocarat Sp. z o. o.

Czaniec, śląskie

Amocarat Sp. z  o. o.

Miejsce pracy: Czaniec

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • Kontrolę formalną, rachunkową i merytoryczną dokumentów,
  • Dbanie o właściwy obieg dokumentacji księgowej,
  • Wprowadzanie i księgowanie dokumentów do systemu finansowo-księgowego,
  • Przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych,
  • Kontrolę dokumentacji transakcji zagranicznych (WDT, Export, Import),
  • Bieżącą weryfikację prawidłowości zapisów księgowych,
  • Okresowe uzgadnianie obrotów i sald kont księgowych,
  • Nadzorowanie ewidencji środków trwałych, WNiP oraz ewidencji magazynowej,
  • Monitoring terminowości zobowiązań i należności oraz uzgadnianie rozrachunków z kontrahentami,
  • Udział w przygotowywaniu sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne firmy oraz dla instytucji zewnętrznych,
  • Współpracę z biegłym rewidentem przy przeprowadzaniu badania sprawozdania finansowego,
  • Reprezentowanie firmy w sprawie rozliczeń z kontrahentami oraz instytucjami,
  • Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych (opcjonalnie),
  • Wsparcie bieżącej pracy Działu Księgowości.

Wymagania

  • Wyższe wykształcenie z zakresu ekonomii, finansów lub rachunkowości,
  • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku samodzielnego księgowego (księgi handlowe) – warunek konieczny,
  • Biegła praktyczna znajomość przepisów z zakresu: prawa podatkowego, rachunkowości i zagadnień kadrowych,
  • Zdolność śledzenia zmian w przepisach oraz samodzielnego rozwiązywania problemów z obszaru księgowości,
  • Bardzo dobra organizacji pracy, sumienność i terminowość,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem ERP, mile widziana znajomość systemu Navireo lub Rewizor,
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych oraz rozliczeń podatkowych,
  • Dobra znajomość pakietu MS Office,
  • Znajomość j.angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • Dodatkowym atutem będzie Certyfikat Księgowy Ministra Finansów.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie - umowa o pracę na pełen etat,
  • Pracę w przyjaznej atmosferze w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • Możliwość doskonalenia zawodowego, skorzystania z ubezpieczenia na życie, karty Multisport.