Księgowa/księgowy - międzynarodowa firma budowlana

FallWork Sp. z o.o.

Wiesbaden, Niemcy, zagranica

FallWork Sp z o.o. (wpis do rej. nr 6231), to firma współpracująca z najbardziej wymagającymi Klientami, którzy poszukują pracowników o najlepszych kwalifikacjach i kompetencjach jednocześnie starają się dopasować profil kandydata do kultury organizacyjnej własnej firmy.

Miejsce pracy: Wiesbaden, Niemcy

Dla naszego klienta, międzynarodowego holdingu działającego w branży budowlanej i realizującego inwestycje na terenie całej Europy, poszukujemy osoby na stanowisko:

KSIĘGOWA/KSIĘGOWY

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Zadania:
- prowadzenie ewidencji księgowej ksiąg rachunkowych
- sporządzanie sprawozdań finansowych firmy w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa niemieckiego i polskiego
- sporządzanie bilansów
- dekretowanie oraz księgowanie dokumentów
- bieżące rozliczenia z instytucjami finansowymi (np. bankami)
- uzgadnianie sald z partnerami biznesowymi
- prowadzenie ewidencji przychodów i kosztów podatkowych
- rozliczenie podatku VAT
- wystawianie (opcjonalnie) oraz księgowanie faktur
- rozliczanie i odprowadzanie składek ubezpieczeniowych dla pracowników firmy do ULAK
- rozliczanie wynagrodzeń pracowniczych i innych dodatków do wynagrodzenia

Wymagania:
- 3-letnie doświadczenie
- wykształcenie kierunkowe z obszaru księgowości lub finansów
- swobodna znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie, zwłaszcza w zakresie prawa, gospodarki oraz księgowości
- znajomość polskich i niemieckich przepisów podatkowych i księgowych dotyczących rozliczeń firmy (księgowanie, rozliczanie)
- mile widziane doświadczenie w księgowości dla firm budowlanych
- znajomość oprogramowania księgowego Symfonia
- prawo jazdy kat. B
- dokładność, skrupulatność
- komunikatywność

Firma oferuje:
- zatrudnienie w wymiarze etatu na podstawie umowy o pracę z trzymiesięcznym okresem próbnym
- zarobki w wysokości 3000€ netto
- bezpłatne zakwaterowanie
- samochód służbowy

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv (najlepiej w języku niemieckim)

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.