Koordynator Zespołu ds. Analiz i Ewaluacji

Narodowe Centrum Nauki

30-081 Kraków, małopolskie

Od: Narodowe Centrum Nauki
Miejsce pracy: 30-081 Kraków

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: 1 rok

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Inne, Praca Analityka, Praca Kadra zarządzająca

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

• opracowywanie i wdrażanie systemów ewaluacji programów realizowanych przez Centrum;

• opracowywanie cyklicznych planów i sprawozdań z ewaluacji bieżącej działalności Centrum wraz z oceną efektów prowadzonych działań i ich wpływu na rozwój nauki;

Zadania szczegółowe:

• organizacja, koordynacja i opracowywanie harmonogramu ewaluacji programów Centrum, we współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi Centrum jak również z podmiotami zewnętrznymi;

• przygotowywanie opracowań z prowadzonych ewaluacji oraz formułowanie rekomendacji dotyczących przyszłego rozwoju programów i przedsięwzięć realizowanych przez Centrum;

• monitorowanie i analiza mechanizmów finansowania nauki, w szczególności badań podstawowych, dostępnych dla polskich naukowców na poziomie krajowym i międzynarodowym, oraz obserwacja trendów w tym zakresie;

• przygotowywanie, we współpracy z pozostałymi komórkami organizacyjnymi specyfikacji istotnych warunków zamówień dotyczących badań i analiz ewaluacyjnych;

• koordynacja i prowadzenie bieżącego monitoringu i sprawozdawczości w ujęciu kwartalnym, półrocznym i rocznym;

• prezentowanie działalności Centrum na forum krajowym i międzynarodowym;

• współpraca z innymi komórkami Centrum oraz przedstawicielami Rady NCN przy realizacji powierzonych zadań.

Od kandydatów oczekujemy:

• wykształcenia wyższego;

• doświadczenia zawodowego związanego z koordynowaniem i prowadzeniem badań ewaluacyjnych z wykorzystaniem metod statystycznej analizy danych (mile widziane doświadczenie w obszarze ewaluacji programów grantowych lub zarządzania takimi programami oraz doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji projektów badawczych);

• zaawansowanej znajomości pakietu MS Office, w tym m.in. MS Excel (mile widziana znajomość innego oprogramowania dedykowanego statystycznej analizie danych);

• bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;

• umiejętności planowania i organizacji pracy własnej i zespołu;

• umiejętności pracy pod presją czasu;

• samodzielności w realizacji zadań;

• dokładności i skrupulatności;

• wysokiej kultury osobistej.