Koordynator / Specjalista w Zespole ds. Analiz i Ewaluacji

Narodowe Centrum Nauki

30-081 Kraków, małopolskie

Od: Narodowe Centrum Nauki
Miejsce pracy: 30-081 Kraków

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: 1 rok

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Analityka

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

- opracowywanie i wdrażanie systemów ewaluacji programów realizowanych przez Centrum,

- opracowywanie cyklicznych planów i sprawozdań z ewaluacji bieżącej działalności Centrum wraz z oceną efektów prowadzonych działań i ich wpływu na rozwój nauki.

Zadania szczegółowe:

- organizacja, koordynacja i opracowywanie harmonogramu ewaluacji programów Centrum, we współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi Centrum, jak również z podmiotami zewnętrznymi,

- przygotowywanie opracowań z prowadzonych ewaluacji oraz formułowanie rekomendacji dotyczących przyszłego rozwoju programów i przedsięwzięć realizowanych przez Centrum,

- monitorowanie i analiza mechanizmów finansowania nauki, w szczególności badań podstawowych, dostępnych dla polskich naukowców na poziomie krajowym i międzynarodowym, oraz obserwacja trendów w tym zakresie,

- przygotowywanie we współpracy z pozostałymi komórkami organizacyjnymi specyfikacji istotnych warunków zamówień dotyczących badań i analiz ewaluacyjnych,

- koordynacja i prowadzenie bieżącego monitoringu i sprawozdawczości w ujęciu kwartalnym, półrocznym i rocznym,

- prezentowanie działalności Centrum na forum krajowym i międzynarodowym,

- współpraca z innymi komórkami Centrum oraz przedstawicielami Rady NCN przy realizacji powierzonych zadań.

Od kandydatów oczekujemy:

- wykształcenia wyższego,

- doświadczenia zawodowego związanego z koordynowaniem i prowadzeniem badań ewaluacyjnych z wykorzystaniem metod statystycznej analizy danych,

(mile widziane doświadczenie w obszarze ewaluacji programów grantowych lub zarządzania takimi programami oraz doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji projektów badawczych),

- zaawansowanej znajomości pakietu MS Office, w tym m.in. MS Excel,

(mile widziana znajomość innego oprogramowania dedykowanego statystycznej analizie danych),

- bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,

- umiejętności planowania i organizacji pracy własnej i zespołu,

- umiejętności pracy pod presją czasu,

- samodzielności w realizacji zadań,

- dokładności i skrupulatności,

- wysokiej kultury osobistej.

W tytule wiadomości prosimy podać numer referencyjny ogłoszenia UP/ZE/20/2017.

Do przesłanego CV prosimy dołączyć niniejszą klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz ewentualnych przyszłych rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 ze zm.).

Dokumenty należy składać do dnia 30 września 2017 r.

Dokumenty aplikacyjne przesłane po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane.

Zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia terminu składania dokumentów. Informacja o ewentualnym przedłużeniu czasu trwania konkursu zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Narodowego Centrum Nauki.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 31 października 2017 r.