Koordynator ds. BHP

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

W związku z rozwojem firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko Koordynatora ds. BHP.

Osoba ta będzie odpowiedzialna za współtworzenie, utrzymywanie i rozwijanie standardów i procedur bezpieczeństwa.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest firma produkcyjna z sektora FMCG należąca do międzynarodowego koncernu, który jest liderem w swoim obszarze. Klient pracuje w oparciu o najnowsze technologie, inżynierię oraz innowacyjne rozwiązania. Zakład produkcyjny, do którego prowadzimy obecnie rekrutację zlokalizowany jest w Poznaniu.

Opis stanowiska

  • Współtworzenie, utrzymywanie i rozwijanie standardów i procedur bezpieczeństwa, planu ciąglosci dzialalnosci firmy (BCM), planu na wypadek sytuacji kryzysowych (BRM) oraz dokumentów wymaganych prawnie
  • Przeprowadzanie inspekcji i audytów bezpieczeństwa oraz obserwacja zachowań (BBS)
  • Wspieranie pracowników oraz kadry kierowniczej w budowaniu i promowaniu kultury bezpieczeństwa oraz podnoszenia świadomości w obszarze HSE
  • Udział w badaniu i analizie przyczyn źródłowych dotyczących incydentów, wypadków oraz zdarzeń potencjalnie wypadkowych (wliczając w to ustalanie działań korygujących i doskonalących)
  • Współudział w przeprowadzaniu oceny ryzyka w odniesieniu do zmian w organizacji i procesach, przy realizacji projektów oraz przy pracach wykonywanych przez podwykonawców
  • Przeprowadzanie szkoleń z zakresu HSE dla Współpracowników i Podwykonawców
  • Monitorowanie realizacji wymaganych przez MARS standardów bezpieczeństwa pracy (prace na wysokości, L0T0, prace w przestrzeniach zamkniętych, transport wewnętrzny, zarządzanie podwykonawcami
  • Monitorowanie harmonogramu badań i pomiarów czynników środowiska pracy (np. hałas, zapylenie) oraz organizacja pomiarów
  • Zarządzanie danymi dotyczącymi substancji i preparatów chemicznych używanych w fabryce
  • Wspieranie zespołu technicznego podczas wdrażania projektów dotyczących procesów, maszyn i infrastruktury oraz kierowanie projektami dotyczącymi warunków pracy, ergonomii i środowiska
  • Udział w zadaniach związanych z bezpieczeństwem zakładu, ochrony mienia oraz uczestnictwo w doskonaleniu procesu ,,food defense"
  • Współtworzenie, utrzymywanie i rozwijanie systemów ochrony środowiska i ISO 14:001
  • Monitorowanie i aktualizacja kluczowych wskaźników efektywności (KPI) dotyczących bezpieczeństwa i środowiska oraz opracowywanie i dostarczanie raportów wymaganych przez urzędy i organy administracji
  • Dobór odpowiednich środków ochrony indywidualnej wynikających z oceny ryzyka

Profil kandydata

  • Doświadczenia zawodowego w dziedzinie higieny/bezpieczeństwa i środowiska, w otoczeniu przemysłowym
  • Wiedzy z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa pracy oraz środowiska
  • Znajomości standardów dotyczących bezpieczeństwa oraz jakości i bezpieczeństwa żywności
  • Wykształcenia wyższego, mile widziane wykształcenie w dziedzinie związanej z przemysłem spożywczym
  • Bardzo dobrej znajomość j. angielskiego (min. B2)
  • Aktualnych uprawnień Specjalisty ds. BHP lub gotowość do podjęcia studiów w tym zakresie
  • Mile widziane aktualne uprawnienia Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej
  • Mile widziane uprawnienia audytora systemów zarządzania ISO

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowe o pracę
  • Atrakcyjne warunki finansowe z premią biznesową i świątecznym bonusem
  • Możliwości rozwoju i stałe podnoszenie kwalifikacji,
  • Pakiet dodatkowych benefitów,in.
    • ubezpieczenie na życie,
    • prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i rodziny,
    • pakiet oszczędnościowy,
    • kartę Multisport na preferencyjnych warunkach,
    • dofinansowanie do posiłków na stołówce pracowniczej
    • możliwość zakupu produktów firmowych
  • Pozytywny i zgrany zespół współpracowników, nastawionych na wiedzę i wspólny cel
  • Możliwość uczestniczenia w akcjach wolontaryjnych w godzinach pracy
  • Udogodnienia dla rowerzystów
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page