Kontroler finansowy

WIELTON S.A.

Wieluń, łódzkie

Opis stanowiska pracy

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • praca przy analizie wyników finansowych i operacyjnych firmy
  • analizowanie rentowności spółek zależnych
  • udział w sporządzaniu miesięcznych raportów zarządczych z działania spółek zależnych
  • sporządzanie raportów na wewnętrzne potrzeby firmy
  • czynny udział w procesie budżetowania, kontrola nad jego wykonaniem oraz nad analizą odchyleń, kontrola kosztów
  • przygotowywanie komentarzy oraz raportów okresowych Grupy dla Zarządu
  • przygotowywanie informacji zarządczych oraz prezentacji
  • czynny udział w procesie konsolidacji
  • udział w przygotowywaniu analiz finansowych z różnych obszarów działalności spółek
  • współpraca z audytorem Grupy, z działami księgowości oraz audytorami lokalnymi

WYMAGANIA:

  • wykształcenia wyższego o specjalności finanse lub rachunkowość
  • znajomości zasad rachunkowości finansowej i zarządczej
  • minimum dwuletnim doświadczeniem w obszarze analizy finansowej / kontrolingu
  • mile widziana znajomość systemu QAD lun innego klasy ERP
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • mile widziana znajomość drugiego języka obcego
  • bardzo dobrej znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności Power Point
  • znajomość zasad konsolidacji sprawozdań finansowych
  • dobra znajomość IFRS
  • umiejętności analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • terminowości w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • otwartość na wyzwania i zmiany w dynamicznym środowisku organizacyjnym
  • doskonała umiejętność komunikowania się
  • wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, a zwłaszcza umiejętności współpracy w zespołach multifunkcyjnych
  • inicjatywa w działaniu i wdrażaniu zmian

OFERUJEMY:

  • pracę w międzynarodowym środowisku
  • pracę w firmie będącej liderem w branży
  • narzędzia pracy: laptop, telefon
  • wsparcie w rozwoju zawodowym

Prezentacja firmy

Wielton to największy w Polsce producent i sprzedawca naczep i przyczep,... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/09/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse