Kontroler Finansowy

Michael Page

Nysa, opolskie

Michael Page Michael Page

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, poszukujemy osoby do zespołu controllingowego, która będzie raportowała bezpośrednio do Dyrektora Finansowego

Idealny kandydat na tym stanowisku powinien biegle posługiwać się arkuszami kalkulacyjnymi i bazami danych oraz znać międzynarodowe standardy rachunkowości, zaawansowana znajomość Excela to również warunek konieczny.

Informacje o kliencie

Obecnie dla naszego Klienta, firmy produkcyjnej i lidera rynku działającego w branży FMCG-poszukujemy kandydata na nowo tworzone stanowisko: Kontroler Finansowy.

Opis stanowiska

  • Nadzór nad terminowym sporządzaniem odpowiednich budżetów, raportów, sprawozdań i informacji zarządczej (uczestniczenie w przygotowywaniu rocznego budżetu, forecastu, planu wieloletniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń)
  • Analiza i kontrola przedsięwzięć inwestycyjnych, (wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji)
  • Analiza struktury kosztów,
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych i rekomendacje dalszych działań;
  • Analiza rentowności wyrobów i procesów produkcyjnych (analizowanie rentowności według produktów, kanałów dystrybucji, klientów itp. monitorowanie wskaźników biznesowych, analizy podsumowujące;)
  • Koordynacja procesu zamknięcia miesiąca;
  • Wyjaśnienia odchyleń, identyfikację oraz ocenę szans i zagrożeń oraz zapewnienie poprawności i spójności danych finansowych;
  • Doskonalenie narzędzi raportowania, modyfikacja i wdrażanie usprawnień;
  • Rekomendowanie nowych rozwiązań;
  • Zarządzanie pracą podległego zespołu;

Profil kandydata

  • Kandydat powinien mieć wyższe wykształcenie, najlepiej ekonomiczne.
  • Powinien biegle posługiwać się arkuszami kalkulacyjnymi i bazami danych oraz posiadać ponadprzeciętne umiejętności analityczne, zaawansowana znajomość Excela;
  • Zaawansowana wiedza teoretyczna z zakresu rachunkowości zarządczej i finansowej.
  • Doświadczenie w kontrolingu produkcyjnym będzie atutem
  • Mile widziane doświadczenie w kierowaniu pracą co najmniej 1 analityka
  • Dojrzałość biznesowa i wysoko rozwinięte umiejętności analityczne.

Oferujemy

  • Udział w interesującym projekcie, w organizacji w fazie dynamicznego rozwoju,
  • Ciekawe wyzwanie zawodowe i możliwość wdrażania własnych pomysłów,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania i umiejętności,
  • Pracę w ambitnym zespole stawiającym przed sobą ambitne cele
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Nysa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page