Kontroler finansowy

HR SIGMA

Bielsko-Biała, śląskie

HR SIGMA

Od: HR SIGMA
Miejsce pracy: Bielsko-Biała

Zadania:

  • Dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji kierownictwu firmy,
  • Wdrażanie i opracowywanie systemów raportowania i obiegu informacji,
  • Współpraca z innymi działami w celu zebrania wszystkich istotnych informacji potrzebnych do przygotowania raportów, analiz, prognoz,
  • Przygotowywanie raportów i zestawień (m.in. księgowych, finansowych, kadrowych, rozrachunkowych itp.),
  • Różne analizy finansowe ad hoc;
    Przygotowywanie prognoz, planów, strategii, budżetów oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń,
  • Nadzór i kontrola działań księgowości, weryfikowanie sprawozdań finansowych pod kątem zawartych w nich informacji i ich zgodnością z obowiązującym prawem i regulacjami wewnętrznymi,
  • Zapewnienie kontroli jakości transakcji finansowych i sprawozdawczości finansowej,
  • Monitorowanie i planowanie płynności finansowej,
  • Dostosowywanie planu kont do potrzeb rachunkowości zarządczej,
  • Stworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych,
  • Analiza rentowności według produktów, klientów itp.,
  • Analiza produktywności, zdolności produkcyjnych, kosztów surowców etc.,
  • Zaangażowanie w przygotowanie cen transferowych, raportowanie i zgodność,
  • Bieżąca współpraca z bankami, audytorami, organami administracji państwowej (US, ZUS, GUS, itp.) i innymi instytucjami,
  • Wsparcie Dyrekcji w zarządzaniu obszarami administracji oraz kadrowo-płacowym.

Wymagania:

  • Wykształcenie finansowe/ekonomiczne, preferowane specjalizacje: finanse przedsiębiorstw, kontroling,
  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Analityka/Kontrolera Finansowego w zakładzie produkcyjnym międzynarodowej firmy,
  • Gruntowna wiedza z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej,
  • Znajomość zasad działania zintegrowanych systemów zarządzania,
  • Doświadczenie w zamykaniu i raportowaniu na koniec miesiąca,
  • Znajomość jęz. włoskiego - mile widziana; w przypadku jej braku - bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego.
  • Umiejętności analityczne,
  • Świadomość komercyjna,
  • Skrupulatność i sumienność,
  • Inicjatywa oraz przedsiębiorczość.

Firma  oferuje:

  • Pracę w przyjaznej, sprzyjającej efektywnym działaniom atmosferze,
  • Zatrudnienie w prężnie rozwijającej się firmie,
  • Umowę o pracę na pełny etat,
  • Niezbędne narzędzia do pracy,
  • Motywacyjny system wynagrodzenia.

Brzmi dobrze? Aplikuj już dziś!

Wyślij swoje CV przez formularz dostępny w portalu lub na adres mailowy: rekrutacja@hrsigma.pl w tytule wpisując nazwę stanowiska! Zgłoszenia bez załączonego pliku CV nie będą przez nas rozpatrywane.

Klauzula RODO:

W przesyłanych dokumentach aplikacyjnych prosimy zawrzeć poniższą klauzulę RODO: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
HR SIGMA