Kierownik Sprzedaży Polska (kury nioski i pisklęta jednodniowe)

Ceres |Selected people in food & agri|

Białystok, podlaskie

Opis stanowiska pracy

Nasz klient z siedzibą w Dieburgu (Niemcy) jest jedną z wiodących firm zajmujących się wylęgiem, chowem i dystrybucją kur niosek. Firma jest częścią nowoczesnego, strategicznego holdingu, pozostającego jednocześnie tradycyjną firmą rodzinną. Założona w 1928 r., grupa ma ugruntowaną pozycję na głównych światowych rynkach zdrowia zwierząt i rolnictwa, a w jej skład wchodzi ponad 150 spółek zależnych oraz ponad 13 000 zatrudnionych pracowników.

W Polsce firma chce rozbudować organizację chowu i sprzedaży kur niosek dla alternatywnego sektora jaj (chow ściółkowy, wolnowybiegowy i produkcja ekologiczna) i stać się głównym dostawcą piskląt jednodniowych w przemyśle produkcji jaj. Firma rozszerza swoją działalność i sieć ferm odchowu. W celu dalszego rozwoju i wzmacniania aktywności na polskim rynku, poszukujemy obecnie Kierownika Sprzedaży w Polsce.

Rola

Rozwój i zarządzanie sprzedażą piskląt jednodniowych i kurek niosek, ze szczególnym uwzględnieniem alternatywnych systemów produkcji jaj.

  • Sprzedaż i zarządzanie sprzedażą alternatywnych kur niosek i piskląt jednodniowych na polskim rynku produkcji jaj.
  • Odpowiedzialność za obecnych i nowych klientów, budowanie i utrzymywanie relacji opartych na zaufaniu i partnerstwie.
  • Aktywnie analizowanie i obserwowanie sektora drobiarskiego pod kątem możliwości: podążanie za trendami i zmianami tj. przechodzenie z chowu klatkowego na produkcję ściółkową, wolnowybiegową i ekologiczną.
  • Przedstawianie hodowcom możliwości przejścia z produkcji klatkowej na alternatywne sposoby produkcji jaj, wyjaśnianie zalet genetycznych kur niosek oferowanych przez firmę.
  • Odwiedzanie klientów wg regularnego i dobrze zaplanowanego grafiku; z nastawieniem nie tylko na cele sprzedażowe, ale także sprawdzanie (rozwój) dostarczanego stada, przekonywanie nowych klientów do alternatywnych systemów chowu, planowanie zamówień nowych stad itp.
  • Działanie jako wiarygodny partner w sprawach weterynaryjnych, żywieniowych, marketingu jaj oraz kontaktu z lokalną społecznością i władzami.
  • Ściśła współpraca z Kierownikiem Ferm Odchowu i zaangażowanie w rozwój sieci oraz organizację ferm odchowu w Polsce.
  • Kierownik Sprzedaży Polska raportuje i blisko współpracuje z Dyrektorem Zarządzającym.

Profil

Przedsiębiorczy i łatwo nawiązujacy kontakty specjalista w zakresie chowu drobiu i alternatywnej produkcji jaj.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (np. Zootechnika, Rolnictwo lub Weterynaria).
  • Dogłębna wiedza i doświadczenie oraz szeroka sieć kontaktów w dziedzinie chowu drobiu.
  • Zainteresowanie (i chęć uczenia się) we wszystkich aspektach sektora produkcji jaj.
  • Płynny j. polski oraz komunikatywny j. angielski lub j. niemiecki.
  • Gotowość do częstych podróży służbowych na terenie Polski.

Kompetencje

  • Dobre umiejętności komunikacyjne, handlowe, analityczne, zarządzania czasem i rozwiązywania problemów.
  • Umiejętność omawiania wszystkich aspektów sektora produkcji jaj z hodowcami zwierząt.
  • Zdolność pracy zespołowej, dzielenia się wiedzą z przedsiębiorczym i otwartym nastawieniem.
  • Umiejętność przekonywania i wpływania na innych poprzez znajdowanie kreatywnych i skutecznych rozwiązań.

Miejsce pracy

Home office, częste podróże służbowe (z nastawieniem na Polskę zachodnią).

Oferta

Nasz klient oferuje konkurencyjny pakiet wynagrodzeń i uposażenia (w tym samochód, laptop, telefon komórkowy) oraz szansę na rozwój wraz z firmą w Polsce. Firma zapewnia pakiet międzynarodowych szkoleń produktowych oraz dużą autonomię i możliwości dalszego zdobywania wiedzy i kontaktów branżowych. Przedsiębiorcze podejście jest wysoko cenione w firmie zorientowanej na badania i rozwój.

Prezentacja firmy

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/06/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Rolnictwo, Praca Sprzedaż - Account Management, Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi, Praca Obsługa klienta