Kierownik Księgowości Grupy - FMCG

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, międzynarodowej grupy kapitałowej produkującej żywność obecnie poszukujemy osoby, która obejmie stanowisko Kierownika Księgowości, który będzie zarządzał działami księgowymi w dwóch zakładach produkcyjnych.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa grupa specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości żywności. Na rynku polskim istnieje od ponad 20 lat z dwoma zakładami produkcyjnymi.

Opis stanowiska

  • zarządzanie Działami Księgowości w organizacji w dwóch zakładach produkcyjnych Spółki oraz biurze regionalnym
  • definiowanie celów Działu Księgowości w tak sposób aby ich realizacja przebiegała zgodnie ze strategią Spółki, była uzasadniona biznesowo oraz przebiegała terminowo
  • stały nadzór merytoryczny bieżących i operacyjnych działań z obszaru księgowości
  • kontrolę poprawności prowadzenia ewidencji księgowej, w tym rozliczeń wewnątrzgrupowych, zgodnie z wymogami zakładowego planu kont i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej,
  • kreowanie i optymalizacja procesów księgowych we współpracy z pozostałymi Działami i zespołami w organizacji
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz kontrola dokumentów księgowych
  • czynny udział w analizie niestandardowych transakcji, umów, oraz zmian biznesowych pod kątem ich konsekwencji finansowo-księgowych i wpływu na istniejące w obszarze finansów
  • zarządzanie płynnością finansową, rozliczanie płatności, współpraca z bankami
  • koordynacja przygotowanie dokumentacji na potrzeby audytów i kontroli skarbowych
  • przygotowywanie, sprawozdań finansowych, informacji finansowej, zestawień i raportów na potrzeby raportowania dla Zarządu oraz grupy
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych i nadzór nad prawidłowością procesów podatkowych i dokumentacją
  • nadzór nad środkami trwałymi spółki, w tym rozliczenia oraz kwalifikacji prawidłowego ujęcia zgodnie z przepisami o rachunkowości
  • odpowiedzialność za realizację zasad Polityki Rachunkowości oraz wdrażanie zmian
  • rozwój pracowników zapewniający ciągle doskonalenie ich kompetencji
  • odpowiedzialność za dokumentację cen transferowych

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe
  • minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku oraz w zarządzaniu zespołem księgowości, najlepiej w firmie produkcyjnej
  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa bilansowego i podatkowego oraz kontrola ryzyka podatkowego jak również cen transferowych, podatku u źródła oraz podatku od nieruchomości
  • doświadczenie zawodowe w obszarze rachunkowości, sprawozdawczości finansowej, w tym sprawozdawczości według standardów międzynarodowych (IFRS)
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • doświadczenie we wdrażaniu usprawnień i optymalizacji w obszarze księgowości
  • umiejętność rozwiązywania problemów we współpracy z zespołem i innymi zespołami
  • gotowość do podróży służbowych
  • wysokie kompetencje w zakresie komunikacji, współpracy oraz budowania pozytywnych relacji interpersonalnych
  • zdolności analityczne, umiejętność poszukiwania nowych i innowacyjnych sposobów podejścia do zadań
  • inicjatywa we wdrażaniu nowych rozwiązań systemowych
  • samodzielność w działaniu i wysoka orientacja na cel
  • bardzo dobra organizacja pracy i ustalania priorytetów
  • umiejętności komunikacji w zakresie wpływania na biznes (podejście biznesowe do procesów, projektów)
  • znajomość technik zarządzania personelem (motywowania, delegowania uprawnień, słuchania, dawania informacji zwrotnej, prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, definiowania celów i oceniania wykonanej pracy)
  • wysokie kompetencje menadżerskie
  • bardzo dobra organizacja pracy innych, coaching podwładnych

Oferujemy

  • realna i widoczna możliwość uczestniczenia w budowaniu strategii organizacji
  • konkurencyjne wynagrodzenie + roczny bonus
  • samochód służbowy
  • opieka medyczna
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page