Kierownik Kontrollingu

Michael Page

Strzelin, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta- międzynarodowej firmy produkcyjnej zlokalizowanej w okolicy Strzelina poszukujemy Kierownika Działu Kontrolingu/Plant Controllera. Będzie to kluczowa, managerska rola w strukturze działu finansowego.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna o długoletniej tradycji, bardzo przyjaznej kulturze pracy i stabilnej pozycji rynkowej.

Opis stanowiska

  • pełna odpowiedzialność za planowanie i realizację budżetu rocznego oraz średnio i długoterminowych planów finansowych;
  • wsparcie kierownictwa w podejmowaniu bieżących decyzji, budowanie świadomości finansowej;
  • dostarczanie informacji finansowych oraz zarządczych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji;
  • przygotowywanie raportów, zestawień, prezentacji oraz analiz finansowych i biznesowych na potrzeby Zarządu;
  • Odpowiedzialność za wsparcie planowania oraz kontrolę sprzedaży i efektywności wskaźników finansowych;
  • Rozwój procesów finansowych, analiz i raportowania zarządczego ze szczególnym uwzględnieniem cyklicznych analiz przychodów i kosztów;
  • prowadzenie projektów optymalizacji kosztów dla organizacji i udział w projektach grupowych;
  • zarządzanie zespołem kontrolingu;
  • bliska współpraca z Główną Księgową i Prezesem Zarządu a także z zagranicznym CFO.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne;
  • minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze kontrolingu, zgromadzone w międzynarodowej firmie produkcyjnej;
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • bardzo dobra znajomość zagadnień z obszaru kontrolingu, rachunkowości i finansów;
  • praktyczna znajomość SAP i MS Excel;
  • Doświadczenie w usprawnianiu procesów wewnątrz organizacji, implementacji nowych narzędzi kontrolingowych oraz doświadczenie w zarządzaniu zmianą;
  • wysoko rozwinięte umiejętności prezentowania wyników;
  • zaawansowana znajomość j. angielskiego- poziom C1.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • wynagrodzenie podstawowe adekwatne do zgromadzonych kompetencji + premia roczna;
  • samochód służbowy również do użytku prywatnego;
  • pakiet benefitów pozapłacowych- karta sportowa, prywatna opieka medyczna;
  • duża przestrzeń do inicjowania i wdrażania ciekawych projektów kontorlingowych;
  • praca w przyjaznej, niekorporacyjnej atmosferze w zgranym zespole managerskim;
  • nowoczesne i komfortowe środowisko pracy.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Strzelin
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page