Kierownik Kontrolingu (m/f)

Michael Page

Gdańsk, pomorskie

Michael Page Michael Page

Wspierając dalszy rozwój organizacji, poszukujemy kandydata zainteresowanego podjęciem długo falowej współpracy, poprzez objęcie strategicznego stanowiska Kierownika działu kontrolingu. Wybrany kandydat odegra kluczową rolę w rozwoju zespołu finansów oraz podniesieniu efektywności organizacji.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest prężnie rozwijająca się firma produkcyjna, jedna z największych w swojej branży w Polsce i Europie.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie zespołem oraz ścisła kooperacja z kierownikami projektów
  • Udział w tworzeniu sprawozdania rocznego i współpraca z audytorami
  • Dostarczanie dokładnych danych finansowych osobom odpowiedzialnym za zarządzanie poszczególnymi liniami biznesowymi w celu bieżącego monitorowania efektywności biznesowej oraz umożliwienia właściwego reagowania
  • Sporządzanie i aktualizacja prognoz finansowych
  • Zapewnianie odpowiedniej jakości i terminowości przygotowywanie analiz i raportów okresowych oraz ad hoc
  • Zapewnienie wysokiego poziomu świadomości na temat strategii finansowej wśród pracowników organizacji
  • Comiesięczne raportowanie i analiza wyników w odniesieniu do budżetu
  • Analiza kosztów i ich alokacja zgodnie z polityką firmy
  • Kontrola kosztów i wskazywanie obszarów możliwej redukcji kosztów
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych i rekomendacje dalszych działań
  • Doskonalenie narzędzi raportowania, modyfikacja i wdrażanie usprawnień
  • Rozwój systemów finansowych oraz narzędzi kontrolingowych
  • Monitorowanie kluczowych wskaźników sukcesu zdefiniowanych przez organizację
  • Zarządzanie i rozwój zespołu kontrolnego
  • Wsparcie kierownictwa w podejmowaniu bieżących decyzji

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne, finansowe
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy w dziale kontrolingu lub dziale finansowym (doświadczenie w firmi produkcyjnej będzie atutem)
  • Doświadczenie w przygotowywaniu budżetów, prognoz oraz umiejętność właściwej interpretacji ich realizacji i odchyleń
  • Doświadczenie we współpracy z działami sprzedaży i marketingu na poziomie zarządzających rynkiem/regionem
  • Rozbudowana i praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Doświadczenie w implementacji systemów ERP będzie dużym atutem
  • Bardzo dobra znajomość Excela
  • Silne połączenie wiedzy technicznej oraz finansowej wraz z zorientowaniem na biznes
  • Umiejętności analitycznego myślenia, inicjowania zmian i współpracy z decydentami
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne , silne umiejętności interpersonalne
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

Nasz Klient oferuje konkurencyjne wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gdańsk
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page