Kierownik Działu Księgowości

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba przejmie odpowiedzialność za pełną księgowość spółki oraz zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowym.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna poszukujemy osoby na stanowisko Głównego Księgowego.

Opis stanowiska

  • Koordynowanie działań oraz sprawowanie nadzoru nad terminowym przygotowaniem przez Dział Księgowości miesięcznych i rocznych danych finansowych do raportowania grupowego,
  • Odpowiedzialność za sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych Spółki,
  • Nadzór i kontrola rozliczeń podatkowych Spółki dotyczących CIT, VAT, podatku akcyzowego, podatków lokalnych
  • Nadzór nad pracami dotyczącymi wykonania obowiązków sprawozdawczych związanych z posiadaniem koncesji na obrót energią elektryczną,
  • Wykonywanie i sprawowanie nadzoru nad kontrolami wewnętrznymi przypisanymi do przeprowadzenia przez Dział Księgowości,
  • Nadzór i kontrola nad pracami związanymi z wdrażaniem nowych rozwiązań i funkcjonalności w systemie SAP wykonywanymi w Dziale Księgowości,
  • Współpraca ze wszystkimi komórkami organizacyjnymi Spółki oraz spółkami powiązanymi w zakresie zagadnień ewidencyjnych i podatkowych,
  • Współpraca z instytucjami i podmiotami zewnętrznymi w zakresie przekazywania informacji oraz udzielania wyjaśnień w trakcie kontroli i audytów,
  • Aktualizowanie i przygotowywanie wewnętrznych dokumentów organizacyjnych związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych Spółki,
  • Nadzór nad sporządzaniem kwartalnej i rocznej sprawozdawczości statystycznej w zakresie danych finansowych Spółki,
  • Nadzór nad archiwizowaniem dokumentacji księgowej i podatkowej oraz sprawozdawczości finansowej zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz potrzebami Spółki.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowany kierunek finanse i rachunkowość)
  • 6-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansowo-księgowym w firmie produkcyjnej, w tym min. 3-letnie na stanowiskach kierowniczych,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa dot. zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych, w tym MSR/MSSF oraz rozliczeń podatkowych,
  • Certyfikat dyplomowanego księgowego lub uprawnienia biegłego rewidenta lub ACCA,
  • Umiejętność skutecznego zarządzania zespołem,
  • Umiejętność obsługi komputera - w tym pakiet MS Office, znajomość programu SAP dodatkowym atutem,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • Komunikatywność i otwartość na współpracę,
  • Zaangażowanie, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność.

Oferujemy

Klient oferuje możliwość rozwoju w dynamicznie rozwijającej się spółce, atrakcyjne zarobki odpowiednie do doświadczenia, rozwój w stabilnej rozwijającej się firmie, umowę o pracę. Benefity: opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page