Kierownik działu księgowości (m/k)

Trenkwalder

pomorskie, dolnośląskie

Trenkwalder
Trenkwalder jest jednym z liderów w branży HR w Polsce, specjalizując się w rekrutacjach, outsourcingu i doradztwie personalnym. Jesteśmy częścią Trenkwalder Group AG, która od ponad 30 lat świadczy usługi HR w 17 krajach Europy, wspierając kandydatów oraz firmy w realizacji ich celów zawodowych i biznesowych.
Aktualnie dla naszego klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: pomorskie
Opis stanowiska:
  • zarządzanie kilkunastoosobowym zespołem księgowym,
  • nadzór nad prawidłową, terminową i kompleksową ewidencją wszystkich zdarzeń gospodarczych dotyczących firmy,
  • nadzór nad poprawnym i terminowym naliczeniem podatków (CIT, VAT, lokalne, cło),
  • nadzór nad gospodarką materiałową (raporty, inwentaryzacja, rezerwy, wiekowanie),
  • rozliczanie kosztów produkcji,
  • współudział w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, oraz odpowiedzialność za proces miesięcznego zamknięcia miesiąca,
  • uzgodnienia kont,
  • obsługa audytów,
  • pomoc przy konsolidacji,
  • przygotowywania raportów na potrzeby sprawozdawczości (roczne SF pod MSSF, GUS, NBP),
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (urzędy skarbowe, banki, firmy audytujące, GUS, NBP, urzędy celne),
  • współudział w opracowywaniu planu kont i polityki rachunkowości według obowiązujących standardów, wymogów controllingu oraz prawa podatkowego.

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (preferowane finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku lub na stanowisku głównego księgowego,
  • doświadczenie w konsolidacji sprawozdań finansowych,
  • praktyczna znajomość zasad księgowania różnych typów dokumentów,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego,
  • znajomość międzynarodowych oraz polskich standardów rachunkowości,
  • mile widziana znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:
  • zatrudnieniu w oparciu o umowę o pracę lub w innej wybranej formie,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • samochód służbowy,
  • opiekę medyczną.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy