Kierownik Działu Księgowości i Kontroli Wewnętrznej (m/k)

Michael Page

Kraków, zagranica

Michael Page Michael Page

Bardzo interesujące a zarazem bardzo perspektywiczne stanowisko w prężnie rozwijającej się firmie należącej do międzynarodowej Grupy Kapitałowej.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest prężnie rozwijająca się firma produkcyjna należąca do międzynarodowej Grupy Kapitałowej działająca w sektorze aerospace/automotive na rynku polskim jak i zagranicznym. Wspierając dalszy rozwój firmy, poszukują kandydata zainteresowanego podjęciem długo falowej współpracy z firmą, poprzez objęcie stanowiska Kierownik Działu Księgowości i Kontroli Wewnętrznej.

Opis stanowiska

  • Akceptacja i realizacja zadań przełożonego
  • Tworzenie strategii rozwoju działu księgowości we współpracy z przełożonym oraz innymi jednostkami
  • Wykonywanie, monitorowanie i zlecanie szkoleń oraz rozwoju pracowników działu
  • Budowanie, usprawnianie, nadzorowanie i realizacja procesów w dziale
  • Wspieranie i realizacja działań w ACE, EHS, ITC, oraz Obszarze etyki
  • Kooperacja z dostawcami i klientami działu (wewnętrznymi/zewnętrznymi)
  • Raportowanie i komunikacja wyników z procesów działu
  • Budowanie zaangażowania pracowników poprzez skuteczne zarządzanie
  • Prowadzenie ewidencji czasu pracy podległych pracowników
  • Aktywne uczestnictwo w przygotowaniu budżetu i jego realizacji
  • Zarządzanie pracą zespołu księgowego i bezpośrednie raportowanie do Dyrektora Finansowego
  • Zarządzanie wszystkimi procesami finansowo-księgowymi w tym głównie: zamknięcia miesiąca i raportowania grupowego, środków trwałych, ewidencji przychodów i kontroli kredytowej, zobowiązań i wydatków, kosztów standardowych, cash flow, zabezpieczania ryzyka kursowego
  • Dokumentacja kontroli wewnętrznych Przedsiębiorstwa zgodnie z wymaganiami Grupy i ustawy Sarbanes-Oxley
  • Prowadzenie bieżących przeglądów procesów Przedsiębiorstwa pod kątem zgodności ze standardami kontroli wewnętrznych
  • Utrzymywanie bieżących relacji z bankiem obsługującym Przedsiębiorstwo
  • Zarządzanie procesem uzgadniania kont księgowych
  • Utrzymywanie aktualnego zbioru procedur finansowych
  • Reprezentowanie Przedsiębiorstwa w trakcie audytów finansowych i kontroli wewnętrznych
  • Odpowiedzialność za transfer wybranych procesów księgowych do centrum usług wspólnych
  • Koordynacja bieżącej współpracy z centrum usług wspólnych
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego
  • Znajomość oraz przestrzeganie instrukcji, procedur jakości i BHP w swoim obszarze działania
  • Znajomość i aktywne uczestnictwo w systemie operacyjnym ACE
  • Realizacja wszystkich wymaganych szkoleń na czas (BHP, Etyka, ITC itp.)
  • Zapewnienie zgodności z wymogami Kontroli Eksportu (ITC)

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości i finansów
  • Minimum 2 lata na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej o zasięgu międzynarodowym
  • Minimum 4 lat pracy w dziale finansów i księgowości
  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego, oraz ustawy o rachunkowości
  • Znajomość standardów USGAAP lub MSR
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętności analityczne
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Preferowane posiadanie certyfikatów CIMA lub ACCA

Oferujemy

  • zatrudnienie w bardzo intensywnie rozwijającej się organizacji
  • motywującą, interesującą, stawiającą ambitne wyzwania pracę
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia z opieką medyczną i stabilność zatrudnienia
  • możliwość rozwoju i doskonalenia kwalifikacji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Kraków
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page