Kierownik ds. Automatyzacji

BMZ Poland Sp. z o.o.

Gliwice, śląskie

Miejsce pracy: Gliwice

Lider na europejskim rynku litowo-jonowych inteligentnych systemów zasilania

Firma BMZ Poland specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych systemów zasilania. Ukształtowaliśmy wiodącą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku baterii litowo-jonowych dzięki koncentracji na potrzebach klienta, oraz rozwijaniu nowoczesnych systemów. Mając ponad 20 letnie doświadczenie, 2000 klientów oraz około 250 nowych projektów rocznie Grupa BMZ odgrywa wiodącą rolę w Europie w dziedzinie profesjonalnego projektowania, oraz wytwarzania inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii. Grupa BMZ zatrudnia obecnie około 1800 pracowników w Niemczech, Polsce, USA, Chinach oraz Francji. W BMZ Poland zatrudniamy obecnie ponad 600 pracowników.

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie procesem automatyzacji produkcji baterii litowo-jonowych od momentu pomysłu, poprzez akceptację wewnętrzną lub Klienta aż do wdrożenia
  • Identyfikacja obszarów produkcji wykazujących potencjał do automatyzacji
  • Przygotowywanie budżetów inwestycyjnych, analiza rentowności, ROI
  • Uczestnictwo w pracach grup projektowych przy projektowaniu i uruchamianiu nowych linii produkcyjnych, odpowiedzialność za wdrożenia procesów automatycznych, ścisła współpraca z działami Project Management
  • Wsparcie procesów sprzedażowych w zakresie automatyzacji (kontakt z Klientami, prezentacja koncepcji automatyzacji linii i oszczędności z tego wynikających, kosztorysowanie inwestycji, przygotowywanie ofert)
  • Kierowanie pracami kilkuosobowej grupy specjalistów-automatyków
  • Projektowanie koncepcyjne procesów produkcyjnych w oparciu o stanowiska automatyczne/półautomatyczne
  • Wykonywanie specyfikacji technicznych urządzeń, określanie wymogów technicznych
  • Wybór podwykonawców, nadzór nad procesem zakupu maszyn od etapu sporządzania umowy po odbiory techniczne
  • Przeprowadzanie odbiorów technicznych i audytów zarówno po stronie dostawców jak i Klientów
  • Kompletacja dokumentacji technicznych, dbałość o zgodność stosowanych rozwiązań z obowiązującymi wymaganiami, współpraca z działem BHP, zapewnienie zaplecza technicznego i wsparcia merytorycznego niezbędnego do zapewnienia ciągłości ruchu, współpraca z działem utrzymania ruchu

Oczekiwania wobec Kandydatów:

  • Wykształcenie wyższe inżynieryjne, najlepiej o profilu automatycznym, elektrycznym, elektronicznym lub pokrewnym
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z automatyką produkcyjną
  • Umiejętność zarządzania projektami automatyzacyjnymi w zakresie ekonomicznym i inżynieryjnym
  • Znajomość zasad organizacji procesów produkcyjnych
  • Znajomość wymogów prawnych dla maszyn i urządzeń stosowanych na produkcji
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Zorientowanie na cele, dyspozycyjność i gotowość do wyjazdów służbowych
  • Umiejętność analitycznego myślenia, podejmowania samodzielnych decyzji i szybkiego reagowania na zmieniające się warunki i założenia projektów
  • Prawo jazdy kat.B
  • Uprawnienia SEP do 1kV będą dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Pełne wyzwań stanowisko w bardzo dynamicznym międzynarodowym środowisku
  • Pakiet dodatkowy: opiekę medyczną, program Multisport, lekcje języków obcych, ubezpieczenia grupowe
  • Dostęp do najnowszych technologii
  • Elastyczny czas pracy
www.bmz-group.com
Możesz oczekiwać:
BMZ Poland Sp. z o.o. BMZ Poland Sp. z o.o.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.