Key Account Manager - medical devices

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Obecnie poszukujemy zmotywowanych kandydatów z sektora sprzętu medycznego na stanowisko Key Account Managera dla spółki TOP 5 medical devices.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, globalnej spółki z sektora medical devices poszukujemy kandydatów na stanowisko Key Account Managera / Sales Managera. Region za jaki nasza osoba będzie odpowiedzialna to centralno-wschodnia część Polski (Warszawa-Łódź-Lublin-Białystok).

Opis stanowiska

  • Koordynowanie działalności pracowników działu medycznego odpowiedzialnych za kluczowe instytucje (w ramach działalności swojego działu handlowego lub serwisu).
  • Analiza danych na temat potencjału oraz określenie celów biznesowych we współpracy z BU's i PM's oraz proponowanie sposobów ich realizacji we współpracy ze strategicznymi klientami (ośrodkami).
  • Opracowanie planu działania dla strategicznych klientów w porozumieniu z szefami działów handlowych i serwisu oraz skuteczna jego realizacja
  • Tworzenie wewnątrz firmy skutecznie działających zespołów projektowych, wspierających budowanie silnej pozycji firmy w relacji z klientem, zorientowanej na byciu preferowanym doradcą biznesowym i tym samym dostawcą kompleksowych rozwiązań
  • Zdefiniowanie listy kluczowych interesariuszy po stronie klienta oraz aktywne inicjowanie, utrzymywanie i rozwój relacji z nimi
  • Pełnienie roli ambasadora marki u klienta poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań opartych a szerokim portfolio produktów działu medycznego
  • Skuteczne negocjowanie warunków współpracy przy utrzymaniu dobrych, partnerskich relacji z klientem przy zachowaniu odpowiedzialności za sprzedaż w działach handlowych i w serwisie.
  • Analiza rynku, uwzględniająca pojawiające się trendy, działania konkurencji jak również skuteczność działań podejmowanych przez firmę na podstawie danych dostarczonych przez BUM's oraz PM's
  • Trafne identyfikowanie źródeł problemów oraz znajdowanie optymalnego rozwiązania.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki medyczne i około medyczne.
  • Minimum 5-letnie doświadczenie na stanowiskach handlowych we współpracy z C-level (CEO, CFO etc.) po stronie ośrodków i szpitali.
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy nad kompleksowymi projektami rozłożonymi w czasie, poparte sukcesami.
  • Bardzo dobra znajomość produktów z sektora urządzeń medycznych stosowanych przy zabiegach i/lub operacjach oraz procedur medycznych z tym związanych - warunek konieczny
  • Wiedza na temat funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, zasad kontraktowania i refundacji procedur medycznych.
  • Umiejętność pracy z zespołami decyzyjnymi po stronie klienta, poparte doświadczeniem i sukcesami.
  • Znajomość narzędzi analitycznych do pracy z danymi (MS Excel - funkcje tabeli przestawnych, MS Access).
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2.
  • Otwartość i komunikatywność na wysokim poziomie.
  • Aktywne prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia
  • Możliwość rozwoju kariery w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na polskim rynku
  • Ambitną, samodzielną w działaniach pracę w przyjaznej atmosferze
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page