Key Account Manager - branża spożywcza ( słodycze)

Polsko Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Naszym Klientem jest niemiecka firma z bogatymi tradycjami, jeden z największych na świecie producentów pieczywa cukierniczego. Firma rozwija się prężnie od pokoleń, oferując wysoką jakość produktów, dbając o dobre relacje z pracownikami i klientami.

Mając na uwadze plany wzmocnienia sprzedaży na rynkach Europy Wschodniej, a także na rynku polskim, gdzie zlokalizowane są dwa zakłady produkcyjne, firma poszukuje Kandydata/Kandydatki na stanowisko:

Key Account Manager - branża spożywcza

(miejsce pracy: Polska i Europa Wschodnia - biuro w Katowicach)

Zakres obowiązków

  • pozyskiwanie nowych partnerów handlowych oraz opieka nad istniejącymi klientami firmy na terenie Polski oraz Europy Wschodniej – 60% czasu pracy
  • kontrola obrotów, sprzedaży i planowanie budżetu klientów na rynku wschodnioeuropejskim
  • monitorowanie rynku i analiza działań konkurencji
  • planowanie wszystkich działań handlowych w Europie Wschodniej
  • szkolenia produktowe partnerów handlowych
  • współpraca z Dyrektorem Sprzedaży Międzynarodowej i pracownikami działu sprzedaży
  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem

Poszukiwane kompetencje

  • poparte sukcesami doświadczenie handlowe w branży spożywczej (najlepiej u producenta żywności) zdobyte przy obsłudze firm z Polski i Europy Wschodniej- warunek konieczny
  • rozległa wiedza na temat wschodnioeuropejskiego sektora sprzedaży detalicznej żywności
  • znajomość rynku, kontakty z działami zakupów na wschodnioeuropejskim rynku handlu detalicznego żywnością oraz szeroka wiedza na temat artykułów sezonowych i rocznych w sektorze piekarskim i/lub cukierniczym
  • doskonałe umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i negocjacyjne, jak również umiejętności w zakresie prezentacji i domykania negocjacji
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego lub niemieckiego. Znajomość innego języka wschodnioeuropejskiego, np. rosyjskiego mile widziana
  • gotowość do częstych wyjazdów służbowych

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • wynagrodzenie uzależnione od wyników ( wynagrodzenie stałe + premia)
  • samochód służbowy i niezbędne narzędzia pracy ( laptop, telefon komórkowy)
  • szkolenia wdrożeniowe, a także wszelkie niezbędne wsparcie współpracowników

Zainteresowane osoby zapraszamy do przesłania aplikacji w języku niemieckim lub angielskim wraz z podaniem numeru referencyjnego EBE/DS/KAM/1506/2020 oraz z wymaganymi klauzulami.

Prezentacja firmy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa jest nowoczesną, prężnie dzia... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/07/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Obsługa klienta, Praca Sprzedaż - Account Management, Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Kadra zarządzająca