Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 17/12/2017.

Junior Accountant

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A

Opis stanowiska pracy

For our client international well-known company from medical area we are looking for:

Junior Accountant Miejsce pracy: Warszawa

Responsibilities:

  • Supporting in internal and external payable related inquiries,
  • Processing payment cycles and manual payments in the bank platform,
  • Timely and accurate invoice verification and processing,
  • Active participation in month-end-closing activities and reporting,
  • Posting bank statement transactions via AR, AP and GL modules.

Requirements:

  • Finance/accounting educational background,
  • Experience in an International Shared Services environment would be an asset,
  • Fluent English and Polish

We offer:

  • Job in an international, dynamic environment
  • Attractive benefit package
  • Possibility to use English on daily basis

HRK jest jedną z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.... Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Nasi konsultanci tworzą interdyscyplinarny zespół profesjonalistów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
26/09/2017
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Księgowość / Audyt