Java EE Developer (remote work)

Power Media

Białystok, podlaskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Białystok

Nasz klient jest światowym liderem w przetwórstwie żywności. Jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Współpracują z firmami na całym świecie.

Lokalizacja biura: Warszawa.

Opis stanowiska:

Java EE Developer będzie odpowiedzialny za tworzenie i utrzymywanie korporacyjnych aplikacji Java w środowisku zorientowanym na usługi. Developer będzie wdrażał rozwiązania oparte na wymaganiach technicznych i dokumentach projektowych, postępując zgodnie z najlepszymi praktykami i stosując wzorce projektowe w stosownych przypadkach. Praca będzie odbywała się zgodnie z metodologią SCRUM, nad projektami dotyczącymi korowych aplikacji tworzonych przez firmę. Firma na etapie rozmów dopasowuje kandydatów do konkretnych projektów, pod kątem predyspozycji, umiejętności lub preferowanych kierunków rozwoju.

Projekt 1: Logistyczny - wsparcie biznesu z zakresu logistyki morskiej (np. planowanie kosztowe tras morskich). 100% czasu stanowi rozwój nowych funkcjonalności.

Projekt 2: Duże narzędzie integracyjne do obiegu danych. 100% czasu stanowi rozwój nowych funkcjonalności.

Projekt 3: Baza cen rynkowych - wsparcie przy dystrybucji informacji na całą firmę. 70-80% czasu stanowi rozwój nowych funkcjonalności.

Wymagania:

  • Ponad 3 lata doświadczenia w rozwoju Java/Java EE
  • Doświadczeniem w pracy frameworkiem: Spring
  • Praktyczna znajomość: Enterprise JavaBeans
  • Dobra znajomość usług webowych RESTful
  • Doświadczenie z relacyjnymi bazami danych (preferowany Oracle)
  • Zrozumienie architektury zorientowanej na usługi
  • Praktyczna znajomość wzorców projektowych
  • Znajomość koncepcji JPA, Hibernate i ORM
  • Doświadczenie z interfejsem API usługi Java Message Service.
  • Modelowanie i programowanie obiektowe.
  • Znajomość zarządzania zależnościami za pomocą Maven.
  • Znajomość repozytoriów takich jak Git, Bitbucket.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (codzienna praca)

Co będzie dodatkowym atutem?

  • Doświadczenie z technologiami frontendowymi (JavaScript/ HTML 5 / CSS 3 / Angular, React, Vue.js)
  • Doświadczenie z technologiami XML, w tym XSLT, Xquery i Xpath
  • Dobre zrozumienie rozproszonego zarządzania transakcjami
  • Doświadczenie w dostrajaniu wydajności, buforowaniu, klastrowaniu i powiązanych koncepcjach
  • Doświadczenie z nierelacyjnymi bazami danych (MongoDB)
  • Zrozumienie rozwoju opartego na testach

Firma oferuje:

  • Elastyczną formę współpracy: umowa o pracę lub B2B
  • Atrakcyjne wynagrodzenie + roczne bonusy
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (budżet szkoleniowy)
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatną opiekę medyczną (Enelmed)
  • Dofinansowanie do karty Multisport (50%)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej
  • Mile widziane są wizyty w burze są raz na jakiś czas, w celu integracji zespołu
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media