Java Development Team Leader

Team Connect Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Podstawowe informacje:
Lokalizacja
Warszawa
Wymiar etatu
Pełny etat

Obowiązki:

  • Współpraca z developerami, architektami oraz zespołem ds. testowania we wszystkich fazach cyklu projektowania oprogramowania, począwszy od specyfikacji wymagań po projektowanie wysokopoziomowe, wdrażanie, utrzymanie oraz opracowywanie dokumentacji technicznej.
  • Współpraca z partnerami oraz dostawcami na każdym etapie realizacji projektu
  • Opracowywanie specyfikacji zadań zgodnie z wymaganiami funkcjonalnymi i niefunkcjonalnymi dostarczanymi przez analityków biznesowych
  • Prowadzenie zespołu projektowego, mentoring developerów

Wymagania:

  • Doświadczenie na stanowisku Senior Java Developer/Architekt w projektowaniu, implementacji oraz rozwoju systemów przy wykorzystaniu języka Java oraz technologii Open Source
  • Praktyczna znajomość Java EE, JEE, HTML5, Angular.JS, D3, ag-Grid, TypeScript
  • Bardzo dobra znajomość baz danych (SQL, MySQL, NoSQL) oraz doświadczenie w modelowaniu danych
  • Znajomość technologii, takich jak: Web Services, XML, JSON, HTTP, SSL, TCP/IP.
  • Doświadczenie w tuningu JVM
  • Praktyczna znajomość zwinnych metodyk zarządzania projektami
  • Znajomość wzorców projektowych, doświadczenie w programowaniu obiektowym
  • Bardzo dobra znajomość struktur i algorytmów danych.
  • Umiejętność wyrażania pomysłów oraz wyjaśnienia skomplikowanych zagadnień technicznych członkom zespołu jak i osobom nietechnicznym
  • Umiejętność doradzania, ustalania i stosowania standardów, w tym: metodologii rozwoju oprogramowania, standardów kodowania itp.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i przywódcze - współpraca, umiejętności negocjacyjne, zarządzanie projektami, doskonała organizacja czasu pracy
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy:

  • Możliwość wyboru formy zatrudnienia
  • Pakiet benefitów, przy UoP – karta Multisport, opieka medyczna Medicover, przy B2B – karta Multisport
  • Pakiet szkoleń dostosowanych do indywidualnych potrzeb
  • Praca przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii
  • Możliwość uczestniczenia w strategicznych projektach w sektorze finansowym

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.