Opis stanowiska pracy

IBM Client Innovation Center Germany (CIC) jest w stu procentach spółką córką IBM. Nasze zespoły realizują różnorodne projekty dotyczące oprogramowania dla klientów biznesowych działających w przeróżnych branżach. Tematy takie jak Cloud, Mobile, Big Data, Social i Smarter Commerce nie są dla nas tylko sloganami - współtworzymy je aktywnie.

Do naszej siedziby w Berlinie poszukujemy od zaraz osoby rozwijającej aplikacje Java (k/m), do wsparcia naszego zespołu przy projektach tworzenia aplikacji dla naszych klientów z branży ubezpieczeń.

ZADANIA OSOBY UBIEGAJĄCEJ SIĘ O PRACĘ

  • Design i implementacja wytrzymałych rozwiązań na podstawie zdefiniowanych wymagań funkcjonalnych i pozafunkcjonalnych
  • Testowanie, konserwacja, stopniowy rozwój i optymalizacja aplikacji

WYMAGANY PROFIL:

  • Dyplom ukończenia szkoły wyższej, przykładowo na kierunku informatyka, matematyka, fizyka, nauki inżynierskie, elektrotechnika, informatyka gospodarcza lub porównywalne wykształcenie
  • długoletnie doświadczenie w kształtowaniu i implementacji kompleksowych i centralnych komponentów systemowych aplikacji Java/JEE
  • Pożądane jest doświadczenie w posługiwaniu się poniższymi technologiami:
  1. Design Patterns i Best Practices w OO i JEE
  2. Ugruntowane Web Development Skills (HTML, XML, CSS)
  3. Narzędzia stosowane w rozwoju aplikacji (przykładowo Eclipse, SVN, GIT)
  4. Rozszerzona wiedza z zakresu baz danych (SQL) i applicationserver (WAS, Tomcat)
  • Entuzjazm w kierunku techniki, wysoka gotowość do nauki i wyśmienita komunikatywność
  • Motywacja na wysokim poziomie i umiejętność pracy w zespole, zdolność do stawiania na swoim i inicjatywa własna a także analityczna metoda pracy
  • Wyśmienita znajomość języka niemieckiego i dobra znajomość języka angielskiego w mowie i na piśmie

Cieszymy się z możliwości poznania Pana/Pani!

Proszę przesłać nam całościowe dokumenty za pomocą opcji "Aplikuj".

Proszę podać przy tym lokalizację BERLIN, możliwą datę rozpoczęcia pracy a także oczekiwania odnośnie zarobków.

Prezentacja firmy

IBM Client Innovation Center Germany (CIC) jest w stu procentach ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
13/11/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Bazy danych, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - Konsulting