Java Developer (Regular/Senior)

Power Media

Warszawa, mazowieckie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Warszawa

W centrum Warszawy jest umiejscowiona pewna firma będąca producentem zaawansowanych rozwiązań dla bankowości elektronicznej. Firma pracuje nad systemami bankowymi o charakterze mission critical co oznacza duży nacisk na bezpieczeństwo, wydajność i ergonomię. Jeśli chcesz być częścią niemieckiej grupy działającej dla czołowych europejskich banków, sprawdź czego dokładnie trzeba i o co w tym wszystkim chodzi.

Miejsce: Warszawa, Aleje Jerozolimskie (okolice Blue City)
Branża: Bankowość korporacyjna
Widełki: Brak – nasz Klient jest otwarty na rozsądne propozycje z zewnątrz
Forma współpracy: tylko Umowa o Pracę (współpraca bezpośrednia, nie outsorcing)
Godziny pracy: elastyczne godziny pracy z zachowaniem core hours
                        (start między 7:00-10:00)
Praca zdalna: w sytuacjach losowych
Rekrutacja: dwie rozmowy (jeden etap możliwy do przeprowadzenia w formie zdalnej)

PROJEKT:

Projekty w firmie wiążą się z dobudowywaniem funkcjonalności do produktów, które są wdrażane w dużych bankach. Pracując u naszego Klienta trafisz do scrum teamu, który w kolejnych sprintach implementuje funkcjonalności z backlogu produktowego. Praca nie ma charakteru utrzymaniowego – bugfixing problemów z produkcji jest wykonywany w dedykowanych zespołach w Niemczech. Zespoły przełączają się między projektami średnio co 4 miesiące.

ZESPÓŁ:

Zespół składa się ze scrum mastera, który jest senior developerem, kilku developerów (5-7) i testera.

ZADANIA:

Zrozumienie wymagań, udział w sprint planningu na początku sprintu, development oraz wykonywanie testów jednostkowych i integracyjnych. Dodatkowo osoba na tym stanowisku będzie proponowała usprawnienia w trakcie sprint retrospective. Część pracy będzie wymagała sprawdzania wyników testów automatycznych wykonanych wokół swojej zmiany (w tym testów na pull request-cie). Java Developer będzie także dyskutował zmiany z reviewerami, prezentował zmiany product ownerom, a także rozmawiał z Klientami. Warto wiedzieć, że firma kładzie duży nacisk na Clean Code i code review.

NARZĘDZIA WYKORZYSTYWANE W CODZIENNEJ PRACY:

Java (6-8 w zależności od środowiska klienckiego. W niedalekiej przyszłości planowane jest wyłączenie starszej wersji Javy). Poza tym wykorzystuje się: IntelliJ lub Eclipse, JIRA, Confluence, Sonar, Git, Crucible, Maven, Jenkins.

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W FIRMIE:

Zespoły pracują w Scrumie, natomiast releasami dla Klientów zarządzają Project Mangerowie, developerzy komunikują się także z Product Ownerami.

OCZEKIWANIA:

  • minimum 4-letnia praktyka w programowaniu w Javie (najlepiej Enterprise)
  • dobra znajomość frameworków: Spring, Hibernate, zrozumienie JFS
  • doświadczenie z Oracle z kilkoma serwerami aplikacji
  • biegła znajomość języka angielskiego – zarówno w mowie jak i piśmie
  • dodatkowo mile widziane: znajomość JUnit, HTML, JavaScript, XML
  • wyższe wykształcenie o profilu technicznym
  • na plus znajomość technologii takich jak: AngularJS, React, CSS, SASS, jQuery, Gulp, npm, yarn, Webpack, GIT, Jasmine, Karma, TypeScript, Bootstrap, Kendo UI

W ZAMIAN:

  • jasno określono ścieżka rozwoju – są możliwości sprawdzenia się w roli Team Leada, Area Experta, Security Experta, Product Ownera, Architekta czy innej
  • bogaty pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, owoce, wyjścia integracyjne
  • liczne szkolenia wewnętrzne
  • elastyczne godziny pracy
  • praca w międzynarodowym środowisku – codzienny dostęp do osób z zespołów pracujących w centrali w Niemczech
  • płaska struktura firmy umożliwiająca wpływ na wiele tematów i łatwy dostęp do osób decyzyjnych
  • atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu i partnerskich relacjach

W przypadku zainteresowania, prosimy o przesyłanie CV w języku angielskim.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media