Java Developer (Junior / Standard / Senior)

Competence Solutions

Katowice/Gliwice, śląskie

Opis stanowiska pracy

- You will design and develop multi-treaded web applications working in a scrum team
- Opportunity to work on back-end or as a full-stack developer
- Senior engineers might have a chance to lead younger colleagues
-Technologies: Java8, Scala, AngluarJS/node.js, noSQL/RDBMS, microservices, cloud, Spring, Hibernate etc.
- Much trainings, workshops, events, activities etc.

Wymagania

- minimum one year of experience in Java development
- Bachelor of Arts/Bachelor of Since in Computer Science or related field, or equivalent experience
- preferable experience with JEE or JSE, RDBMS or noSQL
- communicative English language skills

Prezentacja firmy

We are a private company involved in winning over employees for our cust... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/07/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
10
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
6 000PLN - 14 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
premie roczne, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta sportowa, kursy, szkolenia, dodatki płacowe etc.
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy