IT Systems Administrator

Power Media

Wrocław, dolnośląskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Wrocław

Dla jednego z naszych Klientów – firmy zajmującej się tworzeniem systemu dla firm farmaceutycznych, biologicznych oraz laboratoriów w USA i UK poszukujemy osoby na stanowisko IT Systems Administrator do działu IT odpowiedzialnego za obsługę i utrzymanie wewnętrznych systemów firmy, środowisk chmurowych  oraz za zapewnienie wsparcia desktopowego wszystkim użytkownikom biznesowym. Dział jest również odpowiedzialny za szybkie i skuteczne rozwiązywanie wszelkich usterek związanych z IT, w tym szeroki zakres zapytań, a także ulepszanie i rozwijanie oferty IT w firmie.

Opis

Rola IT Systems Administratora zapewni skuteczną pomoc IT we wszystkich aspektach działalności, oraz zapewni wsparcie  dla menedżera IT. Rola ta jest odpowiedzialna za wspieranie i utrzymywanie wszystkich wewnętrznych systemów biznesowych, środowisk chmury klienta i zapewnia ekspozycję na szeroki zakres projektów i działań.

biuro Wrocław

Obowiązki:

Administracja stacją roboczą

  • Postępowanie zgodnie z pisemnymi procedurami konfigurowania nowych systemów dla personelu firmy, w tym zarówno konfiguracji oprogramowania, jak i sprzętu oraz instalacji systemów telefonicznych
  • Prowadzenie elektronicznej ewidencji licencji i użytkowania oprogramowania oraz raportowanie potrzeby oczekiwanych dalszych wymagań licencyjnych
  • Nabywanie sprzętu (takiego jak komputery stacjonarne, laptopy, serwery, drukarki i inny sprzęt sieciowy) oraz licencji na oprogramowanie
  • Diagnozowanie problemów ze skanerem antywirusowym, w tym wykrywanie wirusów na stacjach roboczych, fałszywe alarmy i diagnozowanie konfliktów
  • Pisanie i obsługa skryptów w celu automatyzacji powtarzalnych zadań związanych z konfiguracją IT

Administracja scentralizowana

  • Wykonywanie zaawansowanej konfiguracji i diagnostyki problemów z systemem telefonii IP Office
  • Skonfigurowanie i utrzymywanie serwerów firmy, w tym diagnostykę  1linii
  • Konfigurowanie i utrzymywanie infrastruktury sieciowej biura firmy na poziomie sprzętowym i programowym
  • Administrowanie bazami danych Oracle i diagnozowanie problemów
  • Tworzenie i organizowanie maszyn wirtualnych przechowywanych na serwerze wirtualnym / funkcji Hyper-V oraz diagnozowanie problemów
  • Konfigurowanie i utrzymywanie usług EC2 , obszarów roboczych i VPC na AWS
  • Dbanie o dokumentację techniczną wewnętrznych procedur firmy
  • Konfigurowanie połączeń sieci VPN użytkowników i diagnozowanie problemów z łącznością sieci VPN
  • Regularne wykonywanie innych zadań serwera, np. weryfikując, czy sprzęt serwera działa poprawnie

W zamian otrzymasz:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Płatny urlopy w przypadku umowy B2B ( 25 dni + dni ustawowo wolne w USA)
  • Elastyczne godziny pracy (start pracy między 8:00 a 10:00)
  • Rozwój zawodowy, regularne szkolenia wewnętrzne
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Regularne spotkania integracyjne

Ta praca jest dla Ciebie jeżeli:

  • Posiadasz co najmniej trzyletnie doświadczenie w podobnej roli
  • Masz doświadczenie we wspieraniu głównie środowiska Microsoft Windows
  • Swobodnie poruszasz się w systemie Windows i Microsoft Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint)
  • Posiadasz praktyczną znajomość wirtualizacji (najlepiej Microsoft Hyper-V)
  • Masz doświadczenie w pracy z  relacyjnymi  bazami danych (najlepiej Oracle)
  • Masz wiedzę odnośnie infrastruktury sieciowej (np. zapory ogniowe, routery i przełączniki, sieci VLAN, DNS, DHCP i VPN)
  • Swobodnie komunikujesz się w języku angielskim.

Mile widziane:

  • Znajomość tworzenia, wspierania i utrzymywania środowisk w Amazon Web Services
  • Microsoft Azure
  • Administracja Microsoft SQL Server, MySQL lub Oracle XE, 11g SE i SE ONE
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media