IT Security Officer

Michael Page

Kraków, zagranica

Michael Page Michael Page

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Oficera bezpieczeństwa IT. Wybrana osoba będzie w pełni odpowiedzialna za poukładanie procesów bezpieczeństwa w ramach organizacji oraz wdrożenie długoterminowej strategii bezpieczeństwa w zakresie informatyki.

Informacje o kliencie

Opis stanowiska

* Definiowanie i utrzymywanie architektury bezpieczeństwa IT i bezpieczeństwa informacji zarówno na poziomie procesowym, systemowym oraz dokumentacyjnym;
* Przygotowywanie polityk, procedur i instrukcji (w tym technicznej dokumentacji) w obszarze bezpieczeństwa IT i informacji;
* Odpowiedzialność za plan kontynuacji działania (BCP) i nadzór nad przeprowadzaniem testów,
* Opiniowanie projektów, produktów, zmian i nowych rozwiązań w kontekście bezpieczeństwa IT i informacji;
* Opracowywanie, wdrażanie i utrzymywanie procesów bezpieczeństwa (np. zarządzanie dostępem i dostępem kont uprzywilejowanych, podatnościami, testami bezpieczeństwa) oraz mechanizmów kontrolnych bezpieczeństwa;
* Przygotowywanie koncepcji (wymagań) dla bezpieczeństwa i wdrażanie systemów dedykowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa IT;
* Przygotowywanie technicznych koncepcji rozwiązań i ich wdrażanie w zakresie bezpieczeństwa systemów biznesowych, sieci oraz infrastruktury IT;
* Bieżąca analiza zdarzeń w systemach IT i zarządzanie oraz rejestrowanie incydentów w obszarze bezpieczeństwa;
* Zapewnienie ochrony przetwarzanych informacji przed ich kradzieżą, nieuprawnionym dostępem, uszkodzeniem, modyfikacją;
* Weryfikacja oraz ocena skuteczności zastosowanych mechanizmów bezpieczeństwa IT i proponowanie oraz wdrażanie działań naprawczych;
* Współpraca z oraz nadzór nad podmiotami zewnętrznymi w zakresie bezpieczeństwa IT i informacji;
* Udział w audytach;

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe z zakresu IT;
* Minimum 3 lata doświadczenia związanego z zarządzaniem bezpieczeństwem systemów IT i bezpieczeństwem informacji;
* Bardzo dobra znajomość tematów bezpieczeństwa systemów oraz bezpieczeństwa sieci;
* Umiejętność weryfikacji i oceny skuteczności zastosowanych mechanizmów bezpieczeństwa IT, dotyczących m.in.: systemów operacyjnych, systemów zarządzania bazami danych, systemów bezpieczeństwa, protokołów sieciowych, rozwiązań kryptograficznych;
* Umiejętność prowadzenia technicznych analiz incydentów bezpieczeństwa IT;
* Umiejętność prowadzenia analiz ryzyka oraz przygotowania rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa systemów IT;
* Doświadczenie w zakresie prowadzenia technicznych analiz podatności systemów IT;
* Znajomość tematów związanych z bezpieczeństwem w ramach procesu rozwoju oprogramowania;
* Wiedza z zakresu nowej generacji zagrożeń dla bezpieczeństwa IT;
* Biegła znajomość języka angielskiego;
* Certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa informacji będą dużym atutem np. CISA, CISM, CISSP, OSCP, CEH;
* Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, w tym umiejętność argumentacji swoich poglądów;
* Umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji oraz pracy pod presją;
* Umiejętność egzekwowania wymagań;

Oferujemy

* Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia;
* Możliwość częściowej pracy zdalnej po okresie wdrożenia;
* Rozwój zawodowy na stanowisku niezależnego eksperta;

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Kraków
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page