Inżynier Scala / Spark (Big Data)

Power Media

Wrocław, dolnośląskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Wrocław

Nasz klient: Międzynarodowa firma, z niemieckim kapitałem zakładowym, specjalizująca się w consulting’u, outsourcingu usług IT. Posiadająca około 40 nowoczesnych biur na całym świecie. Jest to firma z solidną pozycją na rynku jednocześnie dbająca o niekorporacyjny charakter i rozwój swoich pracowników. (Z pewnością spodoba Ci się lokalizacja!)

Stanowisko i projekty:

W zależności od projektu, główne zadania to:

• testowanie oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań Big Data;

• implementacja i projektowanie procesów ETL w Sparku i/lub Scali (doświadczenie w Javie plus chęć nauki Scali mile widziana);

• praca związana z migrowaniem, optymalizacją oraz poprawą wydajności działających procesów; (w przypadku ist-niejących systemów)

• projektowanie i implementacja systemów przetwarzających bardzo duże i/lub nieustrukturalizowane zbiory da-nych;

• optymalizowanie procesów Big Data oraz kodu źródłowego aplikacji napisanych w Sparku

• migracje istniejących rozwiązań BI i DWH na platformy Big Data;

• rozwój procesów Continuous Delivery / Continuous Integration w środowisku Big Data.

Czego od Ciebie wymagamy?

• doświadczenie w programowaniu w języku Scala (ew. Java + chęć nauki języka Scala);

• znajomość narzędzia Spark;

• znajomość zagadnień Continuous Delivery / Continuous Integration;

• znajomość przynajmniej jednego relacyjnego systemu bazodanowego (znajomość Oracle będzie mile widziana);

• znajomość języka SQL (znajomość metod optymalizacji operacji bazodanowych będzie dodatkowym atutem);

• znajomość technologii (lub chęć do nauki): Hadoop, Hive, Oozie (jako nice to have potraktuj znajomość Kafki, Cas-sandry i/lub podobnych)

• ukończone studia wyższe, techniczne

• dobra znajomość języka angielskiego;

• mile widziana znajomość języka niemieckiego;

• komunikatywności, otwartości;

• chęci dążenia do celu i rozwoju;

• *znajomość algorytmów rozproszonych będzie mile widziana

Co oferujemy w zamian?

• kartę Multisport, dofinansowanie zajęć (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, kickboxing), bilety do kina i inne;

• możliwość ewentualnej zmiany projektu (zawsze znajdziesz dla siebie coś ciekawego)

• niezapomniane wyjazdy integracyjne;

• liczne szkolenia zawodowe i językowe;

• elastyczny czas pracy;

• wsparcie w relokacji;

• bezpłatny parking;

• umowę o pracę na czas nieokreślony od pierwszego dnia pracy;

• pracę w firmie, której struktury umożliwiającą rozwój zawodowy;

• udział w projektach dla klientów, których naprawdę warto mieć w swoim portfolio;

• atrakcyjne warunki finansowe;

• prywatną opiekę medyczną;

• pakiet ubezpieczeniowy;

Proces rekrutacji:

Pierwszy etap rekrutacji to krótka rozmowa telefoniczna. Kolejnym krokiem jest rozmowa techniczna w siedzibie klienta, która trwa ok. 2 godziny.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media