Inżynier ds. Testów wydajnościowych

Hays Poland

Poznań, wielkopolskie

Hays Poland

Poznań
Poznań
NR REF.: 1088743

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty. Wyróżnia nas wiedza o rynku oraz angażowanie najlepszych w danej dziedzinie ekspertów.

Dla naszego Klienta – firmy międzynarodowej – poszukujemy obecnie osoby na stanowisko: Inżynier ds. Testów Wydajności Oprogramowania

Lokalizacja: Poznań
Współpraca: kontrakt B2B
Stawka: do negocjacji
Długość projektu: długofalowy

Opis stanowiska:
  • uzgadnianie wymagań niefunkcjonalnych
  • tworzenie skryptów testowych
  • testy i kalibracja aplikacji
  • analiza wyników i ich raportowanie
  • monitorowanie powydaniowe aplikacji
  • wsparcie techniczne w celu zwiększania wydajności i pojemności aplikacji
  • ocena i rekomendacje poprawek wydajnościowych
  • tworzenie i rozwijanie frameworku do testów

Wymagania:
  • dobra znajomość zasad wytwarzania oprogramowania
  • umiejętność analizy wyników testów i wskazywania “wąskich gardeł” aplikacji
  • dogłębna znajomość protokołu HTTP i infrastruktury współczesnych aplikacji webowych
  • duże doświadczenie w obsłudze narzędzi do testów wydajnościowych jak np. JMeter, Gatling, BlazeMeter lub podobne
  • znajomość technik i metodyki wykonywania testów wydajnościowych
  • Java/Scala/Python/PHP/Bash
  • Unix/Linux
  • RDBMS i bazy danych NoSQL
  • Git lub inne środowisko kontroli wersji
  • doświadczenie z AWS, Jenkins, New Relic, Right Scale
  • umiejętność rozwiązywania problemów i dokładność
  • komunikatywność
  • wiedza na temat statystki i analizy danych
  • minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku inż ds. wydajności lub starszego programisty
  • udokumentowane doświadczenie w testowaniu wydajnościowym lub znacznych usprawnieniach wydajnościowych aplikacji
  • stopień inżyniera informatyki lub pokrewnych kierunków
  • język angielski – znajomość na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację

Co proponujemy?
  • Benefity pozapłacowe: m.in. Medicover, Multisport ,
  • Elastyczność formy zatrudnienia B2B
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland