Inżynier ds. Lean Manufacturing

Xella Polska Sp. z o.o.

Białystok, podlaskie

OBECNIE DO NASZEGO ZESPOŁU POSZUKUJEMY OSOBY NA STANOWISKO:

Miejsce pracy: Białystok

Cel stanowiska - Odpowiedzialność za wdrożenie i rozwój „Total Productive Maintenance” (TPM) czyli procesów Produktywnego Utrzymania Maszyn

Zadania:

  • Rozwój TPM, planowanie i rozwijanie kompetencji pracowników z zakresu TPM na poziomie organizacji Xella Polska.
  • Planowanie i nadzór techniczny nad parkiem maszynowym, koordynacja i nadzór nad pracami remontowo – konserwacyjnymi na poziomie organizacji Xella Polska.
  • Odpowiedzialność za tworzenie, wdrażanie oraz nadzór nad przestrzeganiem planów konserwacji, przeglądów okresowych i remontów, jak również odpowiedzialność za dokumentację techniczną.
  • Tworzenie specyfikacji i dokumentacji dla wszystkich maszyn i urządzeń na poziomie organizacji Xella Polska, takich jak:
    - tworzenie i wykonywanie analiz ryzyka.
    - tworzenie planów przeglądów okresowych.
  • Wsparcie techniczne zakładów w optymalizacji produkcji i analizie błędów.
  • Doradzanie firmom remontowym i konserwacyjnym na miejscu w celu zintegrowania ich własnych rozwiązań z wymaganiami Xella Polska.
  • Stworzenie specyfikacji dla dokumentacji konserwacji i przeglądów na potrzeby wewnętrznych projektów.
  • Tworzenie dokumentów ofertowych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: Inżynier mechaniki, mechatroniki, automatyki, elektrotechniki.
  • Doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej min. 5 lat.
  • Udokumentowane doświadczenie z Lean Manufacturing: 5S / TPM/ SMED / Jidoka / Poka Yoke / itp.
  • Uprawnienia energetyczne do 1 kV lub 20 kV.
  • Udokumentowana umiejętność obsługi CAD.
  • Znajomość Ms Excel, Ms Word, Ms Power point na bardzo dobrym poziomie.
  • Zdolność i chęć działania w sposób proaktywny i odpowiedzialny.
  • Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne połączone z asertywnością i talentem negocjacyjnym.
  • Predyspozycje związane ze współpracą w zespole oraz ludźmi z różnych poziomów w organizacji.
  • Otwartość na nowe doświadczenia i chęć poznania nieznanych wcześniej pól pracy.
  • Elastyczność w myśleniu połączona z docelowym i skutecznym działaniem.
  • Prawo jazdy klasy B i gotowość do podróży służbowych po całej Polsce (12 zakładów produkcyjnych).
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (min. B2).
  • Mile widziana znajomość języka niemieckiego.

OFERUJEMY:

  • Pracę w międzynarodowej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku, lidera w swojej branży.
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie, opieki medycznej ENEL-MED, karty sportowej, bezpłatnych zajęć z j. angielskiego, szkoleń w ramach Akademii Eksperta.
  • Pracę w przyjaznej atmosferze.
Kim jesteśmy?
Xella Polska – jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu Xella Group, obecnego w 30 krajach świata.

Oferujemy markowe wyroby Ytong, Silka i Multipor, które stanowią spójny system budowlany umożliwiający budowę energooszczędnych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, wielkopowierzchniowych hal przemysłowych czy kompleksów handlowych.

Prowadzimy sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski (obejmującą około tysiąca firm handlowych) oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim.

Mamy 12 nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce, zatrudniamy w kraju około 650 osób.