Opis stanowiska pracy

Firma ViaCon, należąca do europejskiej grupy ViaCon, założonej w 1986 roku, lider na polskim rynku w zakresie produkcji stalowych przepustów z blachy falistej, poszukuje kandydatów na stanowisko:

Inżynier ds. Badań i Rozwoju

Specjalność – przetwórstwo tworzyw sztucznych

miejsce pracy: Rydzyna

Opis stanowiska:

  • identyfikacja i analiza obszarów do automatyzacji oraz optymalizacji w zakresie materiałów i komponentów,
  • odnotowywanie odchyleń, rozwiązywanie problemów produkcyjnych,
  • przygotowywanie dokumentacji testowej (przypadki testowe, raporty z testów, plan testów) na podstawie dostępnej dokumentacji i spotkań zespołu projektowego,
  • definiowanie testowania produktów, nadzór nad testami i interpretacja wyników,
  • prace laboratoryjne i badawcze,
  • opracowywanie dokumentacji konstrukcyjnej w ramach wdrażanego projektu,
  • wykonywanie obliczeń oraz badanie funkcjonalności urządzeń, procesów i receptur,
  • projektowanie i przygotowywanie procedur, instrukcji, wytycznych oraz receptur,
  • nadzorowanie parametrów technicznych projektowanych urządzeń i receptur,
  • nadzór nad terminowością projektu i dokumentacją techniczną,
  • raportowanie przebiegu poszczególnych etapów projektu,
  • identyfikacja potrzeb w obszarze zasobów, urządzeń itp.,
  • kontakt z dostawcami komponentów i technologii w ramach realizowanego projektu,
  • dobór i wykonywanie kosztorysu komponentów,
  • projektowanie produktów i ich komponentów, realizacja wdrożenia i rozwój nowych produktów,
  • udział w działaniach mających na celu rozpowszechnianie kultury LEAN,
  • ścisła współpraca z pozostałymi działami.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne - preferowane mechanika, mechatronika, elektronika, automatyk i kierunki pokrewne,
  • mile widziana wiedza z zakresu chemii polimerów oraz procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych,
  • komunikatywność, otwartość i umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność prioryteryzacji zadań,
  • umiejętność sporządzania dokumentacji technicznej i procesowej,
  • dobra znajomość rysunku technicznego,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • dokładność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,
  • umiejętność obiektywnej analizy danych i rozwiązywania problemów,
  • umiejętność wczesnego identyfikowania potencjalnych możliwości i problemów,
  • zdolność szybkiego uczenia się i samodzielnego poszukiwania informacji,
  • umiejętność obsługi programów Office, Autocad,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie na podobnym stanowisku.

Oferujemy:

  • szkolenia dostosowane do potrzeb i rozwój umiejętności zawodowych,
  • ciekawe i ambitne projekty z możliwością praktycznego wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań,
  • samodzielność i niezależność,
  • przyjazną atmosferę w pracy,
  • elastyczny czas pracy,
  • pracę w międzynarodowym zespole,
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet socjalny,
  • stabilną formę zatrudnienia.

Aplikacje (cv + list motywacyjny) prosimy kierować poprzez przycisk "Aplikuj".

Zgłoszenia przyjmujemy do 31.08.2017 roku.

Prezentacja firmy

ViaCon Polska należy do europejskiej grupy ViaCon założonej w 1986 r. ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/09/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria, Praca Kontrola jakości, Praca Praca na produkcji, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Badania / Rozwój