Interim Chief Accountant (m/f)

Michael Page

Praszka, opolskie

Michael Page Michael Page

Projekt roczny prowadzenia księgowości w globalnej firmie automotive w województwie opolskim. Praca w środowisku SAP wg Ustawy o Rachunkowości, przekształcenia do raportowania grupowego wykonuje dział kontrolingu. Zarządzanie 7 osobowym zespołem.

Informacje o kliencie

Globalna firma działająca w sektorze automotive dostarczająca komponenty bezpośrednio do takich firm jak BMW, Ford, Daimler, General Motors.

Opis stanowiska

  • Udział w sporządzaniu rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według Ustawy o Rachunkowości
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych w pełnym zakresie wraz z terminowym zamknięciem miesiąca
  • Monitorowanie i nadzorowanie aspektów księgowo-podatkowych związanych z działalnością firmy
  • Miesięczna kontrola sald kont księgowych
  • Dokonywanie inwentaryzacji oraz wyceny aktywów i pasywów na podstawie danych wynikających z ksiąg rachunkowych
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych wraz z tworzeniem deklaracji podatkowych
  • Prowadzenie ewidencji podatkowych, wymaganych rejestrów i dokumentów do celów podatkowych
  • Odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń z tytułu dotacji, subwencji, pomocy publicznej, obowiązków celnych oraz zasad obrotu z zagranicą towarami i usługami
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Nadzorowanie i koordynowanie pracy podległego zespołu księgowego (7 osób)
  • Współpraca z konsultantami w zakresie regularnych audytów podatkowych i przedstawianie wyników audytów przełożonemu
  • Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP i inne) oraz z działami wewnętrznymi firmy
  • Stałe usprawnianie procesów księgowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego lub Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość przepisów rachunkowości i przepisów podatkowych
  • Znajomość modułu SAP FI oraz doskonała obsługa pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • Min. komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie dodatkowym atutem
  • Dobra organizacja pracy oraz wysokie zdolności interpersonalne
  • Samodzielność oraz proaktywność w działaniu
  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem i pracą pod presją czasu
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji z współpracownikami

Oferujemy

  • Możliwość pracy w dużej międzynarodowej firmie ze stabilną pozycją na rynku oraz realnymi perspektywami dalszego rozwoju (m.in. poprzez szkolenia)
  • Możliwość pracy na rzecz projektów dla wielu czołowych producentów na światowym rynku motoryzacyjnym: VW, BMW, Daimler, GM itp.
  • Wysoką kulturę pracy
  • Miłą atmosferę
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. bonusy finansowe na wakacje i święta, darmową siłownię, tanie obiady w stołówce itd.)
  • Docelowo zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Praszka
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page