Inspektor Nadzoru branży telekomunikacyjnej

FONON Sp. z o.o.

Gliwice, śląskie

FONON Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie należy do grupy kapitałowej WASKO S.A., która zatrudnia ponad 1000 pracowników w całej Polsce.

Spółka FONON w konsorcjum z firmą Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. jako generalny wykonawstwa realizuje projekt pn. "Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS Część 1 zamówienia" na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

GSM-R to system bezprzewodowej łączności cyfrowej dla kolei, jeden z dwóch kluczowych elementów Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym ERTMS. System GSM-R zapewnia komunikację głosową oraz transmisję danych na potrzeby eksploatacji i utrzymania infrastruktury kolejowej oraz zarządzania ruchem pociągów.

Miejsce pracy: Gliwice

Miejsce pracy: terenowy oddział Spółki w Gliwicach (dopuszczalnie w Krakowie, Rzeszowie lub Kielcach), z obszarowym zakresem zadań;

  • zadania na obszarze Polski południowo - zachodniej i południowej (głównie);
  • zadania na obszarze Polski centralnej i wschodniej (uzupełniająco);
  • zadania na obszarze Polski północno – wschodniej (doraźnie).

Wymagania:

  • Ukończone kierunkowe studia wyższe.
  • Posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania(1) robotami budowlanymi bądź projektowania(2) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych bez ograniczeń (posiadane równocześnie obydwu rodzajów uprawnień stanowić będzie atut).
  • Wiedza techniczna z zakresu budownictwa telekomunikacyjnego ze szczególnym naciskiem na projektowanie i budowę sieci światłowodowych pod kątem znajomości technologii.
  • Udokumentowane historią realizacji co najmniej dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe od momentu uzyskania uprawnień, w tym co najmniej pięcioletnie na stanowisku inspektora nadzoru (najlepiej podczas realizacji budowy sieci światłowodowych).
  • Przynależność do właściwej terytorialnie Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, potwierdzona aktualnym zaświadczeniem Izby.
  • Gotowość do pracy w terenie, prawo jazdy kategorii B.
  • Biegła obsługa komputera (MS Office).
  • Dodatkowymi czynnikami świadczącymi na korzyść kandydata składającego aplikację będą (potwierdzone historią realizacji):

o Znajomość procedur realizacji inwestycji FIDIC.
o Znajomość problematyki związanej z budową infrastruktury telekomunikacyjnej
na terenach kolejowych.
o Znajomość branży niskoprądowej związanej z systemami ochrony i sygnalizacyjno - alarmowymi.

Zakres zadań:

  • Nadzorowanie prowadzonych prac inwestycyjnych.
  • Ocena jakości i zakresu wykonanych prac.
  • Kontrolowanie i nadzór nad harmonogramem realizacji projektu.
  • Uczestnictwo w odbiorach robót (w tym częściowych, robót ulegających zakryciu, etc.), odbiorach końcowych.
  • Monitorowanie postępu robót pod względem jakościowym i ilościowym.
  • Udział w naradach koordynacyjnych na budowie.
  • Kontakt z urzędami w zakresie pozyskiwania niezbędnych decyzji, uzgodnień.
  • Współpraca z zespołem inspektorów nadzoru inwestorskiego Inwestora (w tym innych branż).
  • Doradztwo inżynierskie w zakresie nadzorowanych inwestycji.
  • Przestrzeganie przepisów i zasad BHP na placu budowy.

W zamian oferujemy:

  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie
  • przyjazna atmosferę pracy
  • elastyczny czas pracy
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • realny wpływ na realizowane projekty
  • atrakcyjne narzędzia pracy
  • opiekę medyczną dla Pracowników
  • grupowa ofertę ubezpieczeniową

Zajęcia dodatkowe po pracy:

  • możliwość udziału w wycieczkach zakładowych – zwiedzanie kraju i zagranicy
  • spotkania integracyjne w gronie współpracowników
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.