Opis stanowiska pracy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia około 200 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów – z których większość to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Posiadają oni bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko :

Inspektor ds. BHP

NR REF.: IBE/71/SBHP/0907/BIP

Główne obowiązki:

• prowadzenie szkoleń z zakresu BHP (głównie stanowiska administracyjne),

• opracowywanie, tworzenie i prowadzenie dokumentacji z zakresu BHP zgodnie z

wewnętrznymi procedurami w Instytucie,

• przeprowadzanie audytów i przeglądów warunków pracy w zakresie BHP

• ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków, sporządzanie dokumentacji

powypadkowej,

• nadzór nad przestrzeganiem zasad i przepisów z zakresu BHP,

• przygotowywanie raportów, prezentacji, etc.

• Inicjowanie i wdrażanie działań mających na celu stałą poprawę bezpieczeństwa

pracy i minimalizację ryzyka zawodowego,

• Opracowywanie i nadzorowanie programów oraz działań kształtujących właściwą

postawę pracowników i propagujących kulturę bezpieczeństwa w pracy.

Mile widziane uprawnienia PPŻ

Wymagania

• wykształcenia wyższego / podyplomowego w kierunku BHP

• min. 2-letniego doświadczenia zawodowego na powyższym stanowisku

• praktyczna znajomość przepisów, wymogów prawnych i norm z zakresu BHP i ochrony PPOŻ

• znajomości obsługi komputera (MS Office),

• gruntownej znajomości przepisów prawa z obszaru BHP, PPOŻ i ochrony środowiska oraz umiejętności ich stosowania w praktyce,

• doświadczenia w prowadzeniu szkoleń z zakresu BHP,

• dobrej organizacji pracy

• Samodzielność i wykazywanie inicjatywy w działaniu;

Mile widziane aktualne uprawnienia przeciwpożarowe (Inspektor ochrony przeciwpożarowej),

Oferujemy:

• umowę o pracę w niepełnym wymiarze godzin: 0,5 etatu

• pakiet benefitów m.in. prywatna opieka medyczna, karta Fit Profit, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Zgłoszenia (CV i list motywacyjny) prosimy nadsyłać do dnia 22 lipca 2018 roku z dopiskiem “Zgłoszenie na stanowisko: Specjalista ds. BHP/ppż ” z podaniem nr referncyjnego NR REF.: IBE/71/SBHP/0907/BIP

Prezentacja firmy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą inte... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/07/2018
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca BHP / Ochrona środowiska, Praca HR / Kadry / Rekrutacja, Praca Administracja biurowa, Praca Doradztwo / Konsulting