Inspektor ds. BHP i ochrony środowiska

PILKINGTON IGP Sp. z o.o.

Białystok, podlaskie

Założona w 1918 roku NSG Group, której częścią jest firma Pilkington IGP Sp. z o.o., to jeden z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych dla budownictwa oraz motoryzacji. Jesteśmy liderem w dziedzinie innowacyjnych i wysokoefektywnych rozwiązań dla globalnych rynków, realizując je w zgodzie z naszą polityką społecznej odpowiedzialności i dbałości o środowisko naturalne.
Jeżeli chcesz być częścią międzynarodowego zespołu i z dumą realizować założenia Grupy,
tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko pracy – nasza oferta jest dla Ciebie!

Miejsce pracy: Białystok

Obecnie do Pilkington IGP Sp. z o.o. w Białymstoku poszukujemy kandydatów / kandydatek na stanowisko:

EHS Advisor / HSE Officer

Miejsce pracy: Białystok, Ostrołęka
Nr Ref.: BHP/BIA
Ilość stanowisk: 1

Umowa: umowa na zastępstwo

Poszukujemy osoby do zespołu BHP i OŚ (EHS) do zakładu produkcyjnego w Białymstoku i Ostrołęce.

Główne zadania na stanowisku:
• Pro aktywność w obszarze BHP i OŚ
• Promowanie Kultury Bezpieczeństwa
• Kontrola, monitoring i inicjacja procesów wdrożenia systemowych rozwiązań dotyczących BHP i OŚ zgodnie z wymaganiami prawnymi, oczekiwaniami NSG Group oraz wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy
• Monitorowanie środowiska pracy przy użyciu dostępnych Narzędzi EHS / HSE (Safety Patrol, Gemba Walk)
• Spełnienie wymagań prawnych w zakresie BHP i OŚ dla obydwóch zakładów produkcyjnych
• Inicjowanie i czynny udział w procesach identyfikacji zagrożeń oraz dokumentowanie Ocena Ryzyka Zawodowego
• Prowadzenie szkoleń wstępnych oraz innych w zakresie BHP i OŚ
• Prowadzenie postępowań zespołów powypadkowych oraz analiza incydentów (w opraciu i techniki 5 Why i 5 Q)
• Inicjowanie działań eliminujących lub obniżających ryzyko do poziomu akceptowalnego
• Czynny udział w opracowywaniu dokumentacji wewnętrznej w zakresie BHP i OŚ
• Prowadzenie dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska, w tym ewidencji odpadów, sporządzanie raportów zbiorczych związanych z ochroną środowiska, wymaganych przepisami oraz związanymi
z wymaganiami NSG Group

Oferujemy:
• Pracę w ciekawym zespole, gdzie nie ma nudy a są ciągłe wyzwania
• Możliwość rozwoju zawodowego i udział w ciekawych projektach
• Zatrudnienie w oparciu o umowę na zastępstwo
• Szeroki wachlarz świadczeń dodatkowych
• Pakiet szkoleń dostosowany do zakresu obowiązków oraz indywidualnych kompetencji
• Dofinansowanie kształcenia uzupełniającego i nauki języków obcych
• Niezbędne narzędzia pracy dopasowane do specyfiki i potrzeb stanowiska

Kandydaci na to stanowisko powinni spełniać następujące wymagania:
• Wykształcenie wyższe kierunkowe lub podyplomowe (uprawnienia Inspektora BHP) – do udziału w rekrutacji zapraszamy także osoby, które są w trakcie zdobywania uprawnień
• Dyspozycyjność do odbywania krótkich (kilkudniowych) podróży służbowych
• Czynne Prawo jazdy kat. B
• znajomość pakietu MS Office
• Komunikatywność i umiejętność współpracy
• Umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji
• Znajomość narzędzi HSE / EHS będzie dodatkowym atutem
• Znajomość normy i umiejętność audytowania w zakresie OHSAS, ISO 14001 będzie dodatkowym atutem
• Uprawnienia PPOŻ będą dodatkowym atutem
• Znajomość zagadnień i uprawnienia w zakresie Pierwszej Pomocy będą dodatkowym atutem
• Uprawnienia Nebosh będą dodatkowym atutem

Zainteresowanych Kandydatów prosimy o przesłanie aplikacji do dnia 16 maja 2021 r.

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi Kandydatami.
Prosimy o dołączenie oświadczenia o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Pilkington IGP Sp. z o.o., ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Inspektor ds. BHP i Ochrony Środowiska, w zakresie informacji zawartych w CV oraz pozostałych dokumentach, które przedkładam. Jest mi wiadome, że: podanie danych osobowych jest całkowicie dobrowolne; zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie; wycofanie udzielonej przeze mnie zgody nie wypłynie na zgodność przetwarzania z prawem, jakie miało miejsce przed wycofaniem zgody (wycofanie zgody nie powoduje skutków prawnych wstecz)”.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.