Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/21/0620

Obowiązki:

Informacja o warunkach pracy na proponowanym stanowisku:
praca ma charakter biurowy,
miejsce pracy znajduje się w budynku OPS, Kluczbork ul. Zamkowa 6,
wykonywanie zadań wymaga pracy przy komputerze,
praca w wymiarze 1/2 pełnego czasu pracy,
przewidywany termin zatrudnienia to wrzesień 2021 r.

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
nadzór nad zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania systemów informatycznych w Ośrodku Pomocy Społecznej, w tym:
a) zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu informatycznego Ośrodka w zakresie sieci informatycznej LAN i WLAN, oprogramowania i sprzętu,
b) sprawowanie nadzoru nad sprawnością techniczną i eksploatacyjną urządzeń infrastruktury teleinformatycznej,
c) koordynacja oraz odpowiedzialność za rozwiązywanie bieżących problemów informatycznych;
pełnienie funkcji administratora systemów informatycznych;
nadzór oraz zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz danych, w tym:
a) zabezpieczenie danych zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa systemów informatycznych wykorzystywanych w Ośrodku,
b) odpowiedzialność za bezpieczeństwo systemów informatycznych,
c) nadzór i uczestnictwo w pracach związanych z modernizacją infrastruktury teleinformatycznej Ośrodka, w tym:
d) rozwój systemu informatycznego (sieci informatycznej, oprogramowania i sprzętu),
e) monitorowanie rynku IT pod kątem możliwości zastosowanie nowych rozwiązań z tej dziedziny w Ośrodku;
f) udział w planowaniu i opracowywanie kierunku rozwoju systemu informatycznego,
g) nadzór nad projektami informatycznymi dotyczącymi infrastruktury teleinformatycznej,
h) inicjowanie i nadzorowanie wprowadzania nowych technologii związanych z rozwojem infrastruktury informatycznej,
i) planowanie i analizę zaspokajania potrzeb na infrastrukturę informatyczną użytkownika końcowego,
j) nadzorowanie wprowadzania rozwiązań związanych z relacyjnymi systemami baz danych (MS SQL, Firebird),
k) pomoc w przygotowaniu dokumentacji zakupów i przetargów oraz uczestnictwo w postępowaniach zakupowych i przetargowych związanych z zagadnieniami informatycznymi;
wdrażanie i nadzór nad elektronicznym obiegiem dokumentów;
współpraca w zakresie aktualizacji strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka;
dokonywanie napraw bieżących oraz usuwanie usterek sprzętu komputerowego;
obsługa i utrzymanie ciągłości pracy poczty elektronicznej pracowników Ośrodka;
sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem systemów informatycznych i ich użytkowaniem;
sprawowanie nadzoru nad legalnością stosowanego oprogramowania i właściwością zabezpieczenia danych gromadzonych w urzędzie przed utratą i dostępem osób nieuprawnionych (archiwizacja danych, kontrola antywirusowa itp.)

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), informatyczne
  • średnie ogólnokształcące, informatyczne

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania niezbędne: wykształcenie wyższe informatyczne lub średnie informatyczne i 3 letni staż pracy; obywatelstwo polskie, lub obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego mają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium RP i ukończenie 18 roku życia; pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe; nieposzlakowana opinia; stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wskazanym stanowisku pracy. 2. Wymagania dodatkowe: doświadczenie zawodowe na stanowisku informatyk; zdolność analitycznego myślenia i umiejętność pracy w zespole; komunikatywność, samodzielność; odpowiedzialność za powierzone zadania, rzetelność i dokładność, znajomość języka angielskiego w stopniu zapewniającym umiejętność czytania dokumentacji informatycznej i technicznej; znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej, ustawy o ochronie danych osobowych; posiadanie wiedzy zapewniającej obsługę informatyczną i utrzymanie ciągłości pracy stanowisk pracy wyposażonych w komputery; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i nadzorem nad siecią LAN i WLAN; doświadczenie i umiejętność administrowania serwerami oraz sieciami opartymi na serwerach; znajomość w zakresie administrowania i zarządzania systemami baz danych w szczególności SQL, FireBird, Płatnik, Sygnity; umiejętność tworzenia i obsługi stron internetowych.

Miejsce pracy: Zamkowa 6, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Staż pracy: lata: 3

Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty: życiorys (CV) z uwzględnieniem dokładnego przebiegu pracy zawodowej, list motywacyjny, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie - (kserokopia dyplomu, itp.), oświadczenie o zdolności do pracy ze względu na stan zdrowia, (zał. nr 1), oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego, (zał. nr 1), oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych, (zał. nr 1), oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie, (zał. nr 1), oświadczenie o nieposzlakowanej opinii, (zał. nr 1), podpisana klauzula informacyjna, (zał. nr 2), podpisana zgoda na przetwarzanie innych danych z klauzulą informacyjną, (zał. nr 3), kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku, gdy kandydat jest osobą z niepełnosprawnością. Uwaga: Wszelkie informacje związane z naborem, w tym także o ewentualnych etapach rekrutacji, będą umieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej www.ops.kluczbork.pl/bip oraz na tablicy ogłoszeń, znajdującej się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku przy ul. Zamkowej 6, I piętro. 6. Termin, sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych: termin: do dnia 09.08.2021 r. do godz. 1200 (decyduje data złożenia w OPS Kluczbork), sposób składania dokumentów aplikacyjnych: w zamkniętej kopercie, osobiście lub listownie (koperta opisana: Nabór na stanowisko: Informatyk) miejsce: Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku, ul. Zamkowa 6, I piętro, pok. nr 2, (sekretariat). 7. Dodatkowe informacje: kontakt w sprawie naboru, tel. (77) 418-52-07 wew. 1015, aplikacje, które wpłyną do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku po wskazanym wyżej terminie, nie będą rozpatrywane, osoby, które spełnią warunki formalne, zostaną poinformowani telefonicznie lub mailem na wskazany adres, o zakwalifikowaniu się do następnego etapu rekrutacji, oferty nie zakwalifikowane do dalszego etapu rekrutacji będzie można odebrać po zakończeniu procesu rekrutacji w siedzibie OPS lub będą odesłane do kandydatów; oferty nieodebrane, zostaną komisyjnie zniszczone, po upływie 3 miesięcy od zakończenia rekrutacji, informacja o wyniku naboru będzie ogłoszona na tablicy informacyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, ul. Zamkowa 6, oraz w Biuletynie Informacji.Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku w miesiącu poprzedzającym miesiąc ogłoszenia wynosi powyżej 6%.Załączniki:1. Wzór oświadczenia.2. Klauzula informacyjna dotycząca rekrutacji.3. Zgoda na przetwarzanie innych danych z klauzulą informacyjną.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/07/2021
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy