HR Specialist / Senior HR Specialist

Kraków, małopolskie

Adecco Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Main Accountabilities:
-Support in transition activities in HR structure,
-Data analysis, maintenance, new system/configuration testing, UAT participation,
-Documentation - revision and adjustment current documentation (procedures, manuals, regulations) into new model, creation of missing documentation procesures/manuals,
-Administration support - document preparation / collection / archiving.

Responsibilities:
-Excellent language skills - both Polish and English,
-Advanced knowledge of the SAP System,
-Experience in transitions - good understaning of transition process and deliverables, document creation, manual creations, risk assesment,
-Labour Law and documentation - advantage.

We offer:
-Job contract for 6 months with possibility to extend
-Salary adequate to skills and experience,
-Full package of benefits and trainings,
-Possibility to develop skills in multicultural environment,
-Gain experience in a company with a long history in innovation and technology.

Let us know you and send your CV via "APPLICATION" button.

Numer referencyjny: HRSS/05/2019/KRK

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego... lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5600 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 30 lokalizacjach na terenie kraju. W 2013 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 26 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Zatrudnienia nr 364.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
20/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca BPO / outsourcing , Praca HR / Kadry / Rekrutacja