Hosting Cloud Administrator

LCloud Sp. z o.o.

Poznań, wielkopolskie

Opis stanowiska pracy

Szybko rozwijającą się częścią rynku IT są rozwiązania Cloud Computing. Specjalizujemy się w tej dziedzinie już od 8 lat jako Advanced AWS Consulting Partner. Główną działalnością jest wdrażanie oraz utrzymywanie web-aplikacji na chmurze AWS dla klientów z Polski, Europy Zachodniej oraz USA.

Czym dokładnie zajmujemy się:

  • projektowaniem skalowalnych architektur serwerowych dla obecnych i nowych aplikacji
  • rozwiązywaniem problemów optymalizacyjnych i wydajnościowych
  • bieżącą administracją serwerami naszych klientów w otoczeniu AWS (Amazon Web Services)
  • zapewnieniem dostępności 24×7 serwerów i aplikacji
  • wsparciem dla zespołów programistów
  • poszukiwaniem nowych rozwiązań

Numer referencyjny: CA/02/2018

Podstawowe zadania:

  • instalacja, konfiguracja i administracja systemami operacyjnymi Linux, Windows
  • poprawa konfiguracji do przyśpieszenia i zabezpieczenia działania witryn WWW na serwerach Linux
  • zarządzanie infrastrukturą Amazon Web Service
  • identyfikacja i rozwiązywanie problemów związanych z oprogramowaniem, systemami operacyjnymi Linux oraz serwisami AWSzZarządzanie konfiguracją sieciową min. VPN

Wymagania:

  • swobodne posługiwanie się językiem angielskim
  • minimum trzyletnie doświadczenie w administracji serwerami Linux (najlepiej w firmie hostingowej)
  • doświadczenie w administracji serwerami WWW, SMTP, FTP, SQL, DNS
  • znajomość narzędzi do monitorowania bezpieczeństwa i wydajności serwerów
  • umiejętność tworzenia skryptów w Bashu
  • znajomość zagadnień domenowych na poziomie administratora
  • chęć uczenia się i poszerzania wiedzy z dziedziny Cloud/AWS

Czego możesz oczekiwać od nas:

  • bogaty zakres stosowanych technologii
  • pracę w ciekawych projektach dla zagranicznych klientów
  • możliwość współpracy z doświadczonymi SysOps i DevOps
  • praca zdalna
  • stabilne zatrudnienie na umowę o fakturę
  • język angielski z lektorem anglojęzycznym
  • podnoszenie kwalifikacji, rozwój zawodowy w kierunku Cloud Administratora
  • dofinansowanie do certyfikatu AWS Certified SysOps

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji

Prezentacja firmy

LCloud - dostarcza skalowalne i wysoko dostępne produkty używając techno... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/03/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Własna działalność
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - ERP, Praca IT - Kontrola jakości