Michael Page Michael Page

Head of Legal

Zatrudniony kandydat będzie odpowiedzialny za pełną obsługę prawną spółki, w tym zarządzanie kilkuosobowym zespołem specjalistów. Z uwagi na specyfikę podmiotu poszukujemy osoby z bardzo dobrą znajomością branży handlu detalicznego, która jest gotowa pełnić funkcję zarówno lidera i managera jak również osoby aktywnie angażującej się w sprawy operacyjne. Koncepcja stanowiska zakłada bezpośrednią współpracę z Zarządem.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa spółka z branży handlu detalicznego.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za kompleksową obsługę prawną spółki - wsparcie wszystkich departamentów
  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem specjalistów i asystentów
  • Pełnienie funkcji partnera biznesowego dla Zarządu
  • Przygotowywanie opinii prawnych, rekomendacji, negocjowanie umów
  • Zapewnienie zgodności procesów w zakresie przepisów o ochronie danych osobowych
  • Obsługa korporacyjna m.in. przygotowywanie uchwał, zarządzeń, regulaminów i regulacji
  • Reprezentacja spółki w postępowaniach sądowych
  • Koordynacja współpracy z kancelariami prawymi dla spółek zagranicznych
  • Budowanie świadomości prawnej z zakresu prawa konkurencji
  • Zarządzanie procesami (funkcja Compliance Officera)
  • Udział w procesach kupna i sprzedaży spółek

Profil kandydata

  • Wykształcenie prawnicze oraz uprawnienia Rady Prawnego
  • Min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w dużej międzynarodowej spółce z branży handlu detalicznego, e-commerce lub FMCG
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem - warunek konieczny
  • Biegła znajomość angielskiego - pełna swoboda w komunikacji biznesowej
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień prawnych związanych z działalnością handlową, umowami na usługi IT oraz ochroną danych osobowych i prawem pracy
  • Nastawienie na realizację zadań i proponowanie rozwiązań
  • Proaktywność oraz umiejętność ustalania priorytetów

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe
  • Premia roczna uzależniona od wyników
  • Samochód służbowy
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
  • Forma zatrudnienia - umowa o pracę
  • Praca stacjonarna
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page